S.O.S dla erosa

Napisane przez: Violetta Nowacka | Dnia: 09.02.2015

W przypadku młodych mężczyzn zaburzenia wzwodu spowodowane są przede wszystkim życiem w coraz większym pośpiechu. Istnieje również wiele innych czynników ryzyka, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń wzwodu, na przykład palenie papierosów, picie zbyt dużej ilości alkoholu czy używanie narkotyków.


Jeśli zauważysz u siebie pierwsze problemu ze wzwodem nie panikuj. W większości przypadków mijają one po krótkim czasie bez konieczności leczenia.


Dlatego zamiast zamartwiać się, wybierz się na długi relaksujący spacer albo po prostu wyjedź z Twoją kochaną na wakacje!


DLACZEGO POTENCJA ZAWODZI?


Połowa panów ma problemy z potencją z powodów psychogennych tj. stres, przepracowanie, problemy małżeńskie, znudzenie monotonią codziennego seksu, lub obawy przed sprawdzeniem się w seksie z nową partnerką. Druga połowa cierpi z powodów natury fizycznej: impotencję powoduje cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, choroby nerek i wątroby, zaburzenia neurologiczne, a także nadużywanie papierosów, alkoholu i narkotyków. Czasowo występująca impotencja może zaskoczyć każdego mężczyznę bez względu na wiek, lecz o wiele częściej muszą się z nią godzić mężczyźni po przekroczeniu czterdziestki. Musisz przyjąć do wiadomości, że z upływem czasu jego erekcje coraz rzadziej będą mimowolne (inspirowane tylko twoim wyglądem czy zapachem).  Do wywołania i utrzymania wzwodu, będą mu potrzebne bezpośrednie bodźce fizyczne, czyli twoja pomoc.


ZROZUM I POMÓŻ


Czy wiesz, że przyczyną przedłużających się problemów ze wzwodem może być twoja reakcja w tej trudnej sytuacji? Mężczyzna, który raz zawiódł się na swoim wzwodzie, staje się na tym punkcie przewrażliwiony i obawia się kolejnej kompromitacji w roli seksualnej. Musisz powstrzymać się od ironicznych komentarzy i uśmieszków czy złośliwych docinków. Reagując w ten sposób możesz skutecznie podważyć jego męskie poczucie wartości i umocnić w nim postawę lękową przed kolejnymi stosunkami. Gdy mężczyzna zaczyna się martwić, czy następnym razem uda mu się ciebie zaspokoić, najczęściej mu się to nie udaje. Oczekiwanie niepowodzenia rzeczywiście powoduje niepowodzenie.  Zamiast radzić sobie z problemem i szukać jego przyczyn, on może zupełnie wycofać się z życia seksualnego, co oczywiście jest niekorzystne także dla ciebie. W takich sytuacjach zwykle zaczynamy przypuszczać, że on ma kogoś „na boku”, lub że przestałyśmy być już seksualnie pociągające. Wiele zniecierpliwionych partnerek ma wtedy pretekst do szukania nowych wrażeń seksualnych poza związkiem. Jeśli nie powstrzymasz emocji, zaczniecie się od siebie oddalać.


SPORT


Jak się okazało, sport jest nie tylko dobry na nadwagę. Ćwiczenia (wykonywane regularnie) na brzuch, biodra i pośladki są bardziej skuteczne w walce z zaburzeniami wzwodu niż zażywanie specjalistycznych leków.


Poprzez ćwiczenia męskie genitalia są lepiej ukrwione i w ten sposób mężczyzna łatwiej może osiągnąć wzwód. Szczególnie wskazane są dla młodych mężczyzn, ponieważ najczęstszymi powodami zaburzeń wzwodu w młodym wieku są stres, nadwaga, palenie papierosów oraz alkohol,


Oto przykładowe ćwiczenie: należy położyć się na ziemi na boku (można podpierać się łokciem), następnie należy złączyć nogi i delikatnie podnosić je tak na wysokość ok. 20 cm.
Ćwiczenie należy powtarzać 15 razy w 3 seriach.

ZMIANA OBYCZAJÓW SEKSUALNYCH


Gdy zaczną się problemy, nie strasz go od razu koniecznością leczenia, choć nie jest to wykluczone. Spróbuj zmienić swoje przyzwyczajenia erotyczne i otwórz się na nowe techniki. Jeśli do tej pory wzbraniałaś się przed seksem oralnym, czas już przezwyciężyć opory. Miłość francuska może okazać się doskonałym lekarstwem na jego niedyspozycję. Spróbujcie też specjalnych ćwiczeń, polegających na doskonaleniu pieszczot. Powstrzymajcie się od pełnego stosunku przez około 3 tygodnie. W tym czasie twoim zadaniem będzie wielokrotne dotykanie i pieszczenie na zmianę jego ciała i genitaliów, a jego – opanowanie sztuki cieszenia się jedynie zmysłowym dotykiem, nie traktując go jak środka do osiągnięcia orgazmu. Ćwiczenie to ma mu uświadomić, że może bez trudu osiągnąć erekcję i utracić tylko po to, by w późniejszym czasie ponownie ja odzyskać. Gdy naturalne przypływy i odpływy erekcji przestaną napawać go niepokojem, odzyska spontaniczność. Jeśli natomiast twój partner zbliża się do jesieni życia, powinnaś namawiać go na seks poranny, wtedy poziom męskich hormonów jest najwyższy i o wzwód najłatwiej.


ZMIEŃ JEGO TRYB ŻYCIA


Jeśli twój ukochany ma kłopoty z nadwagą, musisz zacząć kontrolować jego jadłospis i ograniczać porcje. Czy wiesz, że 20% pacjentów leczących potencję jest zbyt otyłych! Odchudzanie służy przywróceniu dobrej kondycji. Aby przywrócić silniejsze i dłuższe erekcje, pomóż mu obniżyć poziom cholesterolu komponując odpowiednią dietę. Królują w niej gotowane i pieczone ziemniaki (podawane tylko z warzywami, bez tłuszczu), marchew, seler, ananas, grejfrut, banany, daktyle, brokuły, kalafior, kapusta. W zestawianiu produktów możesz poradzić się dietetyka. Możesz zainicjować wspólne uprawianie sportu, długie spacery czy wspólny relaks. Taka domowa terapia antystresowa może w zupełności wystarczyć.


MEDYCYNO, RATUJ!


Kiedy już wszystkie naturalne metody zawiodą, namów go na wizytę u urologa, aby upewnić się, czy przyczyna impotencji nie jest skutkiem jakiejś wymienionej choroby.


WYTRYSK PRZEDWCZESNY I ZBYT WCZESNY

1. Co to jest? Objaw


Zbyt wczesny następuje po wprowadzeniu członka do pochwy lub po kilkunastu ruchach frykcyjnych. Przedwczesny- wbrew woli lub jeszcze przed rozpoczęciem stosunku.


2. Skąd się bierze?


Zbyt wczesny wytrysk jest efektem braku kontroli nad sygnałami nadchodzącego orgazmu. Bywa konsekwencją przewlekłych zapaleń cewki moczowej lub prostaty, indywidualnej nadwrażliwości na dotyk lub nerwicy. Ale też przytrafia się prawie każdemu mężczyźnie po dłuższych okresach wstrzemięźliwości. Jest jednym z łatwiejszych do wyleczenia seksualnych niedyspozycji.


3. Jak temu zaradzić?


90% tych dolegliwości jest łatwo uleczalne.  Stosuje się leki psychotropowe, ćwiczenia masturbacyjne lub z udziałem partnerki.Wykorzystuje się też podawanie hormonu- serotoniny,  która opóźnia orgazm.


Odpowiednie ćwiczenia umożliwią mu kontrolę nad zbyt wczesnym wytryskiem.

  • Metoda uciskowa

Przystępująca do ćwiczeń  para powinna odbywać „sesje” co najmniej trzy razy w tygodniu. Pierwszy etap polega tylko na pieszczotach członka (to zadanie dla ciebie). Uciskaj żołądź członka za każdym razem, gdy osiąga on niemal próg orgazmu. Gdy erekcja słabnie, znów zacznij pobudzać członek dłonią aż do powrotu erekcji (powtarzaj to trzykrotnie, zanim dopuścisz do wytrysku).
Jak uciskać? Uciskaj członek między przyłożoną od spodu, tuż pod żołędzią, poduszeczką kciuka a opuszką palca wskazującego, przyłożoną nad górną krawędzią żołędzi. Palec środkowy równoległy do wskazującego biegnie wzdłuż członka. Ucisk powinien trwać ok. 4 sekundy. Nie wolno uciskać boków członka. Jeśli czujesz się niepewnie w roli pomocnika, poproś, aby siłę nacisku określił on sam. Naciskaj wyłącznie opuszkami palców, unikając obejmowania członka i chwytania go całą dłonią. Gdy erekcja zaczyna słabnąć, zacznij ponownie pobudzać dłonią jego członek.
W drugim etapie ćwiczycie w trakcie stosunku, w pozycji „na jeźdźca”. Wykonujesz łagodne, powolne ruchy.  Kiedy czujesz, że on dochodzi, unosisz się i  uciskasz nasadę członka, przykładając poduszeczkę kciuka bezpośrednio nad workiem mosznowym, a ustawionymi równolegle palcami- wskazującym i środkowym- naciskasz po przeciwnej stronie członka. Po 15 minutach takich ćwiczeń pozwólcie na wytrysk. Po kilkudziesięciu zabiegach tymi metodami 98 % mężczyzn osiąga zdolność kontrolowania długości stosunku

  • Trening mięśnia Kegla

Pomocny przy kontrolowaniu wytrysku jest mięsień łonowo- guziczny (Kegla). Jego kurczenie daje efekt podobny do uciskania nasady członka. Jak go odnaleźć?
Rada dla panów: umieść palec za jądrami i udawaj, że chcesz oddać mocz, a potem, że chcesz przerwać. Gdy poczujesz naprężanie się jednego z mięśni- właśnie go znalazłeś! Ćwicz regularnie, kilka razy w tygodniu po 10 razy z rzędu, a wzmocnisz go i wykorzystasz jego siłę do powstrzymania wytrysku.


PROBLEMY ZE WZWODEM

1. Co to jest? Objaw


Wzwód nie występuje wtedy, kiedy powinien, problemy z utrzymaniem wzwodu podczas stosunku, całkowity brak erekcji, nawet rano.


2. Skąd się bierze?


Czasowo występująca impotencja może zaskoczyć każdego mężczyznę bez względu na wiek, lecz o wiele częściej muszą się z nią godzić mężczyźni po przekroczeniu czterdziestki.


Najczęściej winny temu jest stres. Około 80% zaburzeń u młodych mężczyzn ma źródło w psychice. Problemy małżeńskie, znudzenie monotonią codziennego seksu, lub obawy przed sprawdzeniem się w seksie z nową partnerką,  lęk przed kompromitacją i przepracowanie pogłębiają niemoc. Po 40-stce  przeważają przyczyny chorobowe (są przyczyną do 55% przypadków): miażdżyca, nadciśnienie, cukrzyca, niewydolność nerek i wątroby, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, urazy rdzenia kręgowego, zabiegi chirurgiczne prostaty, pęcherza moczowego, odbytnicy. W przebiegu tych chorób dochodzi do zaburzeń krążenia lub upośledzania ośrodkowego układu nerwowego. Także wahania hormonalne (obniżenie poziomu testosteronu i podwyższenie prolaktyny) kończą się zwykle nieposłuszeństwem penisa. Alkohol, narkotyki, nikotyna, leki przeciwdeprsyjne, antyhistaminowe, czy przeciw nadciśnieniu to przyczyny do 25 % przypadków impotencji.


3. Jak temu zaradzić?

  • Spróbujcie specjalnych ćwiczeń, polegających na doskonaleniu pieszczot. Powstrzymajcie się od pełnego stosunku przez około 3 tygodnie. W tym czasie twoim zadaniem będzie wielokrotne dotykanie i pieszczenie na zmianę jego ciała i genitaliów, a jego – opanowanie sztuki cieszenia się jedynie zmysłowym dotykiem, nie traktując go jak środka do osiągnięcia orgazmu. Ćwiczenie to ma mu uświadomić, że może bez trudu osiągnąć erekcję i utracić tylko po to, by w późniejszym czasie ponownie ja odzyskać.
  • Zadbaj o dietę. Czy wiesz, że 20% pacjentów leczących potencję jest zbyt otyłych! Aby przywrócić silniejsze i dłuższe erekcje, pomóż mu obniżyć poziom cholesterolu.  W diecie królują gotowane i pieczone ziemniaki (podawane tylko z warzywami, bez tłuszczu), marchew, seler, ananas, grejfrut, banany, daktyle, brokuły, kalafior, kapusta. W zestawianiu produktów możesz poradzić się dietetyka. Namawiaj go na wspólne uprawianie sportu i długie spacery.

Wg danych prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza do lekarza (androloga, lub urologa) zgłasza się zaledwie 4% potrzebujących pomocy mężczyzn. A wystarczyłyby badania u androloga lub urologa lub wizyta u psychoterapeuty lub seksuologa.


MĘSKIE PRZEKWITANIE- ANDROPAUZA


1.Co to jest? Objawy.


Mężczyźni także przekwitają. Męską odmianą menopauzy jest andropauza. To spadek męskiego hormonu- testosteronu w miarę upływu wieku. Wg prof. Lwa-Starowicza problemy impotencji wynikają ze starzenia się i naturalnego spadku produkcji testosteronu. Z tego powodu kłopoty ma 5% 40-latków, 10%- 60-latków i 20% 70-latków


Możemy spodziewać się po nich zmienności nastrojów, pogorszenia sprawności seksualnej, osłabienia koncentracji i pamięci. Istnieją 3 typy andropauzy.

  1. Najłagodniejsza. Zmniejszenie produkcji testosteronu powoduje osłabienie erekcji członka w trakcie stosunku, zmniejszenie ciśnienia wytrysku i objętości nasienia. Obniża się też poziom popędu seksualnego, co oznacza, że nie mają już tak często, jak dawniej ochoty na miłość. Leczenie jest proste i polega na podawaniu testosteronu.
  2. Typ drugi. Oprócz pogorszenia seksualnej sprawności mogą się pojawić problemy natury psychologicznej. Częściej narażeni są na przedłużające się stany przygnębienia, pogorszenie sprawności intelektualnej, drażliwość, chwiejność uczuciową, skłonność do konfliktów.
  3. Trzeci typ. Niezbędna jest wizyta u endokrynologa, androloga, czy seksuologa. Objawy pogłębiają się o zaburzenia somatyczne, takie jak uderzenia krwi do głowy, czy zmiany ciśnienia. Niekiedy są one tak dokuczliwe, że wymagają długotrwałej terapii hormonalnej w połączeniu z psychoterapią. Twój mąż będzie się czuł mniej zestresowany, jeśli będziesz aktywnie uczestniczyć w jego leczeniu, szczególnie psychoterapii.

2. Skąd się bierze?


Z wiekiem naczynia krwionośne obrastają cholesterolem i spada produkcja testosteronu w jądrach. Począwszy od 25 roku życia, jego poziom we krwi spada rocznie o 1 %. Stopniowy spadek testosteronu sprawia, że mężczyzna przestaje interesować się seksem, pogarsza potencja i płodność, pogarsza się stan kości i siła mięśni. Pojawia się depresja, lub apatia.


3. Jak temu zaradzić?

  • Namawiaj go na seks poranny, wtedy poziom męskich hormonów jest najwyższy i o wzwód najłatwiej.
  • weź seksualną inicjatywę w swoje ręce. Musisz się doskonalić we wzajemnej masturbacji i miłości oralnej.
  • Dbaj o jego dietę (unikanie cholesterolu, dużo nabiału, drobiu i owoców morza). Namawiaj go na regularne wizyty u androloga i urologa, kupuj mu witaminy i mikroelementy czy uprawiaj razem z nim sport.
  • Odradzaj alkohol, papierosy, kawę i przesadzanie z nadmiarem obowiązków służbowych. To główni wrogowie męskiej andropauzy.
  • Kuracja na bazie syntetycznego testosteronu (zastrzyki), przepisze lekarz androlog lub urolog. Przedtem należy poddać się badaniom krwi. Jeżeli poziom hormonu jest mniejszy niż 300 nanogramów w 100 ml przy jednoczesnym wysokim poziomie LH- hormonu wydzielanego przez przysadkę mózgową- wskazane jest leczenie.
  • Często z nim rozmawiaj, nie tylko na tematy seksualne. Przyjaźń, wspólne zainteresowania, pasje życiowe i kochająca, wyrozumiała partnerka są dla niego tak samo ważne, jak pomoc specjalistów.

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie