Aleksandra Piątek

*Life &Business Coaching *coaching relacji *terapia holistyczna

Coach wyboru - Poznań

Aleksandra Piątek, coaching życia, biznesu, relacji (poinformowany traumatologicznie): coaching and counselling in English

Kompetencje coachingowo-terapeutyczne:

 • Magister psychologii (dyplom UŚ Katowice)
 • Dyplomowany coach ICC, Polska (licencja nr. 13909)
 • Certyfikowany Coach Wyboru (Choice Theory, Reality Therapy Councellor, Glasser Institute, USA)
 • Kurs terapeutyczny „System Wewnętrznej Rodziny” (IFS) dr Richarda Schwartza (poziom podstawowy, USA)
 • Gottman Institute – Podstawy Kliniczne Terapii Par, poziom 1 i 2
 • Conscious Healing i Collective Trauma Healing, Thomas Huebl, Academy of Inner Science, USA
 • Neurobiologia Bezpieczeństwa, Neurobiology of Feeling Safe, Therapy Wisdom, USA
 • Od Ego do Eko, Therapy Wisdom, Terry Real, USA

Kompetencje z rozwoju osobistego i duchowego:

 • Feminine Power, Mastery, Evolving Wisdom, USA
 • Theory U, Presencing Institute, Germany
 • Timeless Wisdom Training, Thomas Huebl, Academy of Inner Science
 • The Ekhart Tolle School of Awakening, USA
 • Ken Wilber by Integral Life – kursy rozwoju duchowego

Kompetencje biznesowe:

 • MBA Poznań-Atlanta, AE Poznań & Georgia State University (2016)
 • Situational Leadership SLII® Certified Trainer, Blanchard Companies, USA (2020)
 • TTI Success Insight Certified practicioner, Hungary (2019) 
 • Career Path Appreciations Certified Pracitcioner, Sauth Africa (2003)

Po kilkunastu latach pracy w biznesie, zainspirowana wyzwaniami życia ludzi biznesu, które często powiązane były z nieprzepracowanymi aspektami życia osobistego, w 2018r rozpoczęłam pracę coachingową a równocześnie intensywnie szkoliłam się z różnorodnych podejść terapeutycznych z uwzględnieniem aspektów rozwoju duchowego. Sama w tym czasie zintensyfikowałam własną pracę w obszarze rozwoju osobistego i duchowego i zdecydowałam o odejściu z biznesu i służeniu ludziom jako coach transformatywny, na drodze świadomego życia i pełnych mocy wyborów.

Moje holistyczne, otwarte, eklektyczne podejście zaczęło przyciągać klientów biznesowych, którzy wiedzieli, że rozumiem ich świat a jednocześnie szukali głębszego zrozumienia siebie samych, często zdefiniowania się na nowo, po kryzysach związanych z rozczarowaniem  korporacyjnym życiem.

Regularnie publikuję na portalu Linked In, prowadzę bloga, podcast #Kumaszmatrix oraz organizuję warsztaty on-line i wyjazdowe z obszaru rozwoju osobistego.

Prowadzę autorski coaching transformacyjny, w nurcie „trauma informed” czyli poinformowany traumatologicznie, co ma ogromną moc we wsparciu realnej zmiany u moich klientów. Robię to w oparciu o wiedzę z zakresu różnych nurtów psychologicznych, coachingowych i duchowych m.in.

W czym mogę pomóc?

 • kryzys wieku średniego
 • odnajdywanie sensu i powołania w życiu
 • kryzysy kariery i poczucia sensu pracy
 • niskie poczucie własnej wartości
 • problemy emocjonalne w relacji ze sobą i innymi
 • związki, które utknęły w martwym punkcie – gdzie jesteśmy i co dalej
 • wypalenie zawodowe
 • zbudowanie relacji z sobą, by cieszyć się pełnią, niezależnie od okoliczności
 • zbudowanie świadomego przywództwa (wewnętrznego i w organizacji)
 • budowanie siły psychicznej i rezyliencji do mierzenia się z wyzwaniami w życiu i biznesie

Jak pracuję?

Spotkania indywidualne – coaching wyboru, coaching transformacyjny (życie i/lub kariera)

Moim celem jest szybka i trafna diagnoza problemu oraz określenie celów, czyli stanu docelowego, które przywróci w Tobie poczucie sprawstwa nad własnym życiem, radości, wewnętrznej harmonii i  ogólnego dobrostanu.

Głęboko wierzę, że każdy z nas przyszedł tu z unikatowym potencjałem do stania się najlepszą wersją siebie. W każdym z nas jest pragnienie i potencjał do bycia spełnionym, radosnym i do dokonywania wyborów, które przybliżają nas do przebywania jak najczęściej w takich stanach. Siłą mojego podejścia jest wspierania klientów w dokonywaniu nowych wyborów w swoim życiu, tak, aby zrealizować zmianę, której potrzebują aby żyć spełnionym życiem. Dlatego w procesie zdefiniujesz swoje zasoby, talenty, ale też skontaktujesz się z potencjałami dotąd nieuruchamianymi świadomie, które wspierać będą Twoja nową ścieżkę.

Mimo lęków, obaw, obiekcji i przekonań, które każdy z nas ma w głowie zbudujesz energię do realizacji zdefiniowanego celu i określisz kroki potrzebne, aby tam dojść. Przejdę z Tobą przez doświadczenia, które pokażą Ci, że tylko dlatego, że masz jakieś myśli na temat siebie i życia, nie znaczy to, że są one prawdziwe. Dzięki właściwym technikom, ćwiczeniom i zadaniom między sesjami, zaczynasz być gotowa/y, aby działać inaczej.

Pomagam też w budowaniu siły duchowej, potrzebnej do mierzenia się w życiu z trudnymi okolicznościami, które są jego częścią .

Inwestycja czasowa w proces to między 6 do 12 spotkań, przeciętnie co 2 tygodnie, aby zachować dynamikę zmiany. Mocno transformujące sesje, z elementami pracy mentalnej, wizualizacji, pracy z ciałem i energią.

Coaching relacji

Bliskie relacje intymne związane są z wyzwaniami, które pojawiają się jako efekt styku różnych osobowości, potrzeb, wzorców emocjonalnych, dynamiki komunikacji i rozwiązywania problemów. Nikt nie uczy nas w szkole, a niestety nieliczni z nas wynoszą silne i konstruktywne wzorce z rodzinnych domów, które dałyby nam kompetencje potrzebne do tworzenia i pozostawania we wspierających relacjach intymnych po fazie zauroczenia (zwykle do 2 lat). Gdy mijają kolejne lata a problemy pogłębiają się, pary często utykają w martwym punkcie i pozostają w niesatysfakcjonujących czy nawet na wpół martwych związkach. Coaching relacji skierowany jest do par przeżywających podobne wyzwania.

W procesie pracy z jednostką lub z parą wykorzystuję znane i oparte na dekadach badań par podejście do terapii par Gottman Institute. Podstawą jest solidna diagnoza oparta o wywiad oraz kwestionariusze stanu relacji oraz prognoza „szans” dla związku. Potem ustala się, co zrobić, aby pomoc parze nauczyć się nowego sposobu komunikacji, dyskusji różnic, ale przede wszystkim budowania na powrót bliskości i intymności tak, by jednocześnie respektować różnice i stawiać potrzebne granice.  Wymaga to pracy indywidualnej nad sobą oraz pracy jako para w nowym sposobie widzenia związku, sposobach relacji i komunikacji.

Inwestycja czasowa to między 4 a 12 sesji oraz sporo pracy między sesjami. 4 sesje zwykle wystarczą do tego, aby para wyjaśniła sobie, że dalej nie widzi perspektyw na wspólne życie. Dłuższy proces to proces uzdrawiania relacji. Optymalna częstotliwość do sesje co 2 i co 3 tygodnie, zależnie od ćwiczeń do doświadczenia pomiędzy spotkaniami.

Kontakt do mnie*

E-mail: piatek@self-psychologia.pl

WAŻNE: Bezpośredni numer telefonu oraz adres mailowy specjalisty nie służą do kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, w celu uzyskania porady lub pomocy psychologicznej. Służą natomiast do kontaktu w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem terapii, oraz do kontaktu z naszym gabinetem poza godzinami pracy sekretariatu.

Gabinet psychologiczny w Poznaniu, w którym przyjmuję:

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie