Marta Dauter

*terapia dzieci *młodzieży i dorosłych *konsultacje rodzicielskie *konsultacje rodzinne i dla par *konsultacje psychologiczne i seksuologiczne *interwencja kryzysowa

Praca z dziećmi i młodzieżą zawsze jest wyzwaniem, ale również nauką. Każdy mały człowiek ma swój sposób rozumienia i odczuwania tego, co dzieje się wokół niego, dlatego czasami potrzebuje pomocy w dostosowaniu się do norm oraz wymogów stawianych mu przez dorosłych i otaczające go środowisko. Terapia dziecka, czy nastolatka, to nie rzadko również praca z rodzicem – wspólne konsultacje, czy wypracowywanie ujednoliconego systemu wychowawczego. Dlatego tak znaczące jest zaangażowanie opiekuna w proces terapeutyczny jego dziecka. Ważne jest dla mnie poznanie każdego klienta, niezależnie od wieku, a następnie wypracowanie z nim celów, do których chciałby dążyć w pracy ze mną, a także zasad, jakie mają panować na spotkaniach.

Podczas sesji z klientami skupiam się na zrozumieniu i pokazaniu im ich sposobu postępowania, myślenia oraz zachowań. Uważam, że w pierwszej koleności trzeba dobrze poznać siebie, aby móc pracować nad akceptacją lub zmianą pewnych cech. Wierzę, że każdy człowiek może się zmienić i dążyć do takiego sposobu życia, który pozwala mu na pilnowanie własnych granic, szanowanie swoich uczuć, a w dodatku żyć w świecie pełnym nacisków ze strony otaczających nas ludzi i środowiska.
 

Wykształcenie:

 • Magister psychologii klinicznej (dyplom UAM, ukończone dwie specjalizacje: psychoterapia zaburzeń psychicznych oraz seksuologia kliniczna)
 • Studia Podyplomowe „Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia” (UAM)
 • Studia Podyplomowe – Przygotowanie Pedagogiczna (Instytut Studiów Podyplomowych)
 • W procesie szkolenia psychoterapeutycznego w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej
 • Członek Nadzwyczajny Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej
 • Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa
 • Pracuję pod stałą superwizją

Pozostałe Szkolenia:

 • Szkolenie bazowe z zakresu Mediacji – Polskie Centrum Mediacji
 • "Nerwica natręctw w wieku rozwojowym" - Fundacja Inspirator
 • Konferencja – "Szkoła przyjazna uczniom z chorobą przewlekłą" - ORE
 • Uprawnienia diagnostyczne – "Stanford - Binet 5"
 • Konferencja – "Przemoc seksualna – perspektywa ofiar i sprawców"
 • Konferencja – "Norma i patologia rozwoju seksualnego"`
 • Certyfikat z zakresu nauk penalnych – "Kryminalistyczna i kryminologiczna ekspertyza zabójstw seryjnych na przykładzie wybranych przypadków ze świata" – CKiMS
 • Certyfikat z zakresu nauk penalnych – "Specyfika działania sprawców zabójstwa i ich postępowanie ze zwłokami" – CKiMS

Kontakt do mnie*

E-mail: dauter@self-psychologia.pl

WAŻNE: Bezpośredni numer telefonu oraz adres mailowy specjalisty nie służą do kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, w celu uzyskania porady lub pomocy psychologicznej. Służą natomiast do kontaktu w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem terapii, oraz do kontaktu z naszym gabinetem poza godzinami pracy sekretariatu.

Gabinet psychologiczny w Poznaniu, w którym przyjmuję:

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie