Monika Kampioni-Zawadka

terapia dzieci i młodzieży *terapia rodzin *konsultacje rodzicielskie*diagnoza psychologiczna dzieci i młodzieży *interwencja kryzysowa

Dzieci potrafią być dla jednych nieodkrytą zagadką, a dla innych skarbnicą wiedzy. Tylko one wiedzą jak czerpać radość z najdrobniejszych rzeczy. Nie ma niegrzecznych i trudnych dzieci czy nastolatków. Niektóre z ich po prostu lepiej radzą sobie z otaczającą je rzeczywistością, natomiast inne mają trudność z własnymi emocjami. Jestem zdania, że zawsze istnieje sposób, aby pomóc im w zrozumieniu przyczyn ich zachowań poprzez zrozumienie emocji, które im towarzyszą. Dr Ross W. Greene napisał, że „każde dziecko jest grzeczne, jeśli tylko potrafi”. Czasem wystarczy po prostu przy nim być i pokazać mu jak sobie radzić z trudnym światem jego uczuć. Dlatego w swojej pracy staram się pomóc odnaleźć dzieciom i ich rodzicom sposoby na poradzenie sobie z trudnościami we wzajemnych relacjach w atmosferze wzajemnego zrozumienia, szacunku i miłości.
 

Wykształcenie


Instytut Edukacji i Terapii – Studium psychoterapii dzieci i młodzieży w trakcie

Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej – Podstawowy kurs Terapii Systemowej  w trakcie

Uniwersytet SWPS – Psychologia

Jestem magistrem psychologii w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie systemowym w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej, którego jestem członkiem. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, nastolatkami oraz dorosłymi w ramach własnej praktyki, linii wsparcia oraz pracy w szpitalu.

Doświadczenie zawodowe jako psycholog zdobywałam w ramach własnej praktyki, w Domu Dziecka w Kórniku-Bninie oraz w Zespole Psychologów w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Mam za sobą doświadczenie jako wolontariusz w Domu Dziecka w Kórniku-Bninie, gdzie do moich zadań należało wspólne spędzanie czasu i organizowanie aktywności dla dzieci i młodzieży (wychowanków domu dziecka) oraz na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym HCP, gdzie prowadziłam warsztaty socjoterapeutyczne i zajęcia relaksacyjne z młodzieżą.

Stale szkolę się w zakresie pracy terapeutycznej z osobami dorosłymi oraz dziećmi.
W swojej pracy wykorzystuję techniki zaczerpnięte z psychoterapii w nurcie Gestalt, systemowym, poznawczo-behawioralnym oraz ACT.

Istnieje możliwość umówienia konsultacji on-line.
 

Udział w szkoleniach

 • „Terapia poznawczo-behawioralna”, „Psychoonkologia praktyczna”, „Terapia skoncentrowana na rozwiązaniach”, „Terapia dziecka z autyzmem” - Centrum Rozwoju Personalnego we Wrocławiu
 • „Zastosowanie teorii poliwagalnej w rozumieniu traumy i jej leczeniu” - Centrum Stymulacji Rozwoju Dziecka, Ośrodek Fastryga
 • „Zachowania autodestrukcyjne u dzieci i młodzieży” - Wielkopolski Instytut Psychoterapii
 • „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie” - Fundacja Dajemy dzieciom siłę
 • „Zrozumieć rozwód” - Insytytut Edukacji i Terapii w Poznaniu
 • „Szkolenie praca z ciałem w procesie psychoterapii w podejściu Gestalt” - Wielkopolska Szkoła Psychoterapii Gestalt w poznaniu
 • „Szkolenie leczenie traumy w terapii poznawczo-behawioralnej i schematu” - Centrum Psychoterapii Integralnej w Poznaniu
 • „Praca psychoterapeutyczna z pacjentem z osobowością borderline" - Psychotesto Centrum Psychologiczne
 • „Rozwój psychiczny dziecka 0-10 lat” – Psychologia pod lupą

Jak pracuję

 • Pracuję w nurcie systemowym
 • Pracuję według zasad kodeksu Etyczno-Zawodowego Psychologa
 • Swoją pracę poddaję superwizji
 • W swojej praktyce cenię sobie holistyczne podejście
 • W diagnostyce wykorzystuję w razie potrzeby narzędzia psychometryczne

W czym mogę pomóc?


Specjalizuję się w terapii dzieci i młodzieży.W szczególności:

 • porady dla dzieci/opiekunów
 • wsparcie psychologiczne w sytuacjach trudnych dla dzieci i opiekunów
 • praca z dziećmi i nastolatkami
 • diagnoza zaburzeń psychosomatycznych

Kontakt do mnie*

E-mail: zawadka@self-psychologia.pl

WAŻNE: Bezpośredni numer telefonu oraz adres mailowy specjalisty nie służą do kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, w celu uzyskania porady lub pomocy psychologicznej. Służą natomiast do kontaktu w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem terapii, oraz do kontaktu z naszym gabinetem poza godzinami pracy sekretariatu.

Gabinet psychologiczny w Poznaniu, w którym przyjmuję:

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie