30 sposobów na lepszy seks

Napisane przez: Violetta Nowacka | Dnia: 27.02.2015

Dobry seks to nie tylko sztuka ars amandi. Ważne, co wiesz o sobie, swoim partnerze i waszym związku. Co czujesz i jak wyrażasz odczucia. Czy potrafisz współpracować, a czasem być sekspogotowiem…


Doceniaj sfery erogenne


My, kobiety wymagamy dłuższej gry wstępnej. Nasze czułe punkty to piersi (zwłaszcza brodawki), wewnętrzne powierzchnie ud, szyja, kark, usta, uszy. Najbardziej zapomniane bywają okolice talii, wewnętrzne powierzchnie dłoni, zgięcia łokci i kolan oraz linia kręgosłupa aż do pośladków. Kiedy choć jedna cząstka ciebie czuje się niedopieszczona, przypomnij mu, jak ważny jest erotyczny dotyk, a nie tylko stosunek. Oni z kolei uwielbiają pieszczoty ust, uszu, okolic linii kręgosłupa, wewnętrznej strony ud, pośladków i dolnej części brzucha. Gdy chcesz go rozpalić, weź pod uwagę te różnice na mapie ciała.


Odwzajemniaj pieszczoty oralne


99% mężczyzn uwielbia kiedy pieścimy ich oralnie, podczas gdy dla nas, kobiet, statystycznie ujmując, taka zabawa przynosi prawdziwą frajdę trzykrotnie rzadziej. Mężczyzna domaga się jej nie tylko dlatego, że daje mu fizyczną rozkosz. Dzięki niej czuje się w pełni zaakceptowany. Nabiera niezbitego przekonania, że kochasz jego najsłabszą, najbardziej bezbronną część ciała, a zarazem symbol jego męskości i poczucia władzy. Od czasu do czasu zrób mu taki miły prezent, a zobaczysz jak twoje notowania wzrosną. Nie martw się, że nie masz wprawy- dla niego najważniejsze są chęci.


Pozwól mu czasem na szybki numerek


Z reguły mężczyźni życzą sobie w zbliżeniu więcej seksu, a kobiety więcej miłości. Tak nas wyposażyła natura. Nie zdając sobie z tego sprawy, często trenujesz partnera w wielogodzinnych seansach gry wstępnej, wmawiając mu, że jeśli cię zaniedba, będziesz czuć się sprowadzona do przedmiotu. Zaszczepiasz mu dołujące przekonanie, że szybkie numerki (których on tak pragnie), są czymś niedobrym. Wtedy zaczyna odbębniać grę wstępną. Efekt jest taki, że pieszczoty stają się beznamiętne, mało urozmaicone i powtarzalne. Pozwól mu czasem na szybki, spontaniczny, czysto fizyczny seks, a zobaczysz, jak sumiennie zabierze się za pieszczoty następnym razem, gdy tylko „zgłodnieje”.


Zapal światło


Mężczyźni są wzrokowcami – lubią podglądać to, co dzieje się w sypialni. To kwestia różnic w budowie mózgu: u nich aktywniej pracuje półkula lewa, odpowiedzialna za doznania wzrokowe, a u nas prawa, dzięki której preferujemy walory dotyku i zacisznej intymności. Poza tym twoja nieskrępowana nagość to dla niego dowód, że nie jesteś zakompleksiona i będziesz chętna do różnych figli i eksperymentów. Jeśli zależy ci na udanym seksie, zostaw czasem zapalone światło, choćby małej lampki nocnej czy świecy. I nie rób mu awantur, kiedy odruchowo obejrzy się za inną na ulicy. On robi to nie dlatego, że cię nie kocha lub że przestałaś go pociągać. To po prostu zew jego męskiej natury.


Naucz się WŁASNEGO orgazmu


Za nic w świecie nie wierz w mit, że wszystkie kobiety powinny przeżywać orgazm pochwowy. Potrzebujesz przede wszystkim pobudzania łechtaczki, a do tego niezbędne jest zaangażowanie twojego mężczyzny i twoje wskazówki. Naucz go, jak może ci pomóc. Sięgnijcie po sprawdzone metody (miłość francuska, pocieranie członka o łechtaczkę, wzajemna masturbacja). Udzielaj mu więcej słownych instrukcji. Spróbuj pokazać dokładnie, jak robisz to sama ze sobą.


Specjalne pozycje na specjalne okazje


W pozycji klasycznej (twoje nogi złączone i zaciśnięte) masz szansę na przeżycie orgazmu, bo odczuwasz przyjemny nacisk na łechtaczkę przy każdym ruchu.


W pozycji „na jeźdźca” masz dużą swobodę ruchów i możesz używać jego członka do pieszczenia łechtaczki. Pikantnym wariantem tej pozycji jest „odwrotny jeździec”, gdy siedzisz na nim zwrócona do niego plecami. To podnieca go szczególnie: obserwuje z bliska całą akcję jak w filmie erotycznym. Gdy masz przypływ energii, zrób mu od czasu do czasu taki prezent (wymaga dobrej kondycji ud).


Pozycja „na pieska”. Rozpiera was energia, jesteście wypoczęci i spragnieni mocnych wrażeń lub nieco wstawieni po udanej imprezie? Zafundujcie sobie taki seans w kilku wariantach. Opierasz się o brzeg łóżka, fotela lub ściany. On klęczy lub stoi za tobą.


Pokonuj niedopasowanie seksualne


Jeśli on jest nocnym markiem, a ty rannym ptaszkiem, wasze zegary biologiczne biją odmiennym rytmem. Możesz od czasu do czasu wypić filiżankę kawy idąc do łóżka, a on nastawić sobie budzik 15 minut przed twoją porą wstawania. Niezłym rozwiązaniem jest też stwarzanie sobie intymnych sytuacji tuż po przyjściu z pracy, lub w weekendy.


Jeśli różnicie się temperamentem i ty jesteś stroną bierniejszą, zostań sprzymierzeńcem wspomagaczy zaspokajania popędu twojego mężczyzny, takich jak literatura czy film erotyczny, bądź masturbacja.


Gdy nie pasuje jak ulał… to nie powód, by wysyłać go do chirurga plastycznego. Przy zbyt małym członku zaleca się pozycje, w których penetracja jest łatwiejsza: od tyłu, lub gdy twoje nogi są uniesione wysoko do góry. Unikaj pozycji misjonarzy (klasycznej) oraz „na jeźdźca”. Gwałtowne przyspieszenia oraz głębokość penetracji także zwiększają nasze doznania.


On dochodzi do orgazmu, zanim obudzi się w tobie demon seksu? Możesz go tego oduczyć. Wytrysk nadchodzi szybciej, gdy on wykonuje bardzo szybkie i mocne ruchy. Zachęcaj go więc do zwalniania tempa i przerywania akcji nawet do kilku razy podczas stosunku.


Dawaj i bierz


Jeśli czujesz, że partner nie odwzajemnia ani nie docenia twoich starań, zaczynasz czuć się wykorzystywana. Bywa i tak, że chcesz dawać z siebie tak dużo, że on czuje się przytłoczony twoją inicjatywą. Staraj się zachować równowagę. Nie musisz odwzajemniać pieszczot (albo wymagać wzajemności) przy każdym zbliżeniu. Ale pamiętaj, żeby następnym razem, lub po niedługim czasie, dać z siebie odrobinę więcej, albo (kiedy on był ostatnio leniem) pozwolić mu się wykazać.


Nie czekaj, aż on zaproponuje seks


Nawet silny i dominujący w życiu mężczyzna lubi, gdy w łóżku kobieta przejmuje inicjatywę. On na co dzień ma dość wykazywania się cechami przywódczymi, w seksie chciałby czasem odpocząć. Badacze męskich fantazji jednogłośnie przyznają, że śmiałe i frywolne partnerki, które potrafią ujarzmić i zdominować kochanków, są obiektem marzeń większości mężczyzn, i to wcale nie tych słabych i wrażliwych.


SZTUKA POROZUMIEWANIA SIĘ: EROTYCZNA KOMUNIKACJA


Domagaj się tego, co lubisz


Jeśli chcesz się cieszyć seksem, dawaj znać partnerowi, co naprawdę lubisz. Zacznij delikatnie, ale konsekwentnie wymagać od niego spełniania twoich seksualnych zachcianek. Pokaż, gdzie i jak chcesz być dotykana, powiedz, o jakich pieszczotach marzysz. Ważne są szczegółowe słowne informacje, sama demonstracja może nie wystarczyć.


Mów o tym, o czym warto mówić


Powiedz, dlaczego akurat teraz nie masz ochoty na seks. W przeciwnym razie on może poczuć się odepchnięty. Od początku powinien być na bieżąco z twoją fizjologią, nastrojami, poznać cię z każdej strony. Jeśli wtajemniczysz go we własną „instrukcję obsługi”, z czasem nauczy się respektować twoje gorsze dni, a może nawet służyć za terapeutę?


Rozmawiajcie o antykoncepcji. Wybór antykoncepcji powinien być wynikiem obustronnych negocjacji.


Mów o problemach, które utrudniają wasze współżycie. Jeśli on ma kłopoty ze wzwodem lub przedwczesny wytrysk, powiedz mu, że chcesz pomóc. Może dowiesz się, co szczególnie go stresuje, albo w jakich sytuacjach problem pojawia się najczęściej. Zaproponuj lekturę, pieszczoty, albo ćwiczenia we dwoje.


Przepisy na przedłużenie stosunku:

1. Metoda uciskowa.


Jest skuteczna, kiedy stosujecie ją co najmniej trzy razy w tygodniu. Pierwszy etap polega tylko na pieszczotach członka (to zadanie dla ciebie). Uciskaj żołądź za każdym razem, gdy osiąga on niemal próg orgazmu. Gdy erekcja słabnie, znów zacznij pobudzać członek dłonią aż do powrotu erekcji (powtarzaj to trzykrotnie, zanim dopuścisz do wytrysku).


Jak uciskać? Uciskaj członek między przyłożoną od spodu, tuż pod żołędzią, poduszeczką kciuka a opuszką palca wskazującego, przyłożoną nad górną krawędzią żołędzi. Palec środkowy równoległy do wskazującego biegnie wzdłuż członka. Ucisk powinien trwać ok. 4 sekundy. Jeśli czujesz się niepewnie w roli pomocnika, poproś, aby siłę nacisku określił on sam.


W drugim etapie ćwiczycie w trakcie stosunku, w pozycji „na jeźdźca”. Wykonujesz łagodne, powolne ruchy. Kiedy czujesz, że on dochodzi, unosisz się i uciskasz nasadę członka, przykładając poduszeczkę kciuka bezpośrednio nad workiem mosznowym, a ustawionymi równolegle palcami- wskazującym i środkowym- naciskasz po przeciwnej stronie członka. Po 15 minutach takich ćwiczeń pozwólcie na wytrysk.


2. Trening mięśnia Kegla.


Pomocny przy kontrolowaniu wytrysku jest mięsień łonowo- guziczny (Kegla). Jak go odnaleźć?


Rada dla panów: umieść palec za jądrami i udawaj, że chcesz oddać mocz, a potem, że chcesz przerwać. Gdy poczujesz naprężanie się jednego z mięśni- właśnie go znalazłeś! Ćwicz regularnie, kilka razy w tygodniu po 10 razy z rzędu, a wzmocnisz go i wykorzystasz jego siłę do powstrzymania wytrysku.


Po kilkudziesięciu zabiegach tymi metodami 98 % mężczyzn osiąga zdolność kontrolowania długości stosunku.


Nie opowiadaj o swoich byłych


To, co dotyczy seksualnej przeszłości lepiej pozostawić we wspomnieniach, nawet, jeśli jesteście w dużej zażyłości. Nic gorszego nad wytykanie sobie byłych podczas kłótni. Czasami pytasz o przeszłość i potem tego żałujesz, bo nie potrafisz powstrzymać irracjonalnej zazdrości, stajesz się podejrzliwa, a nawet uprzedzona. Przecież tak naprawdę nie chcesz wiedzieć, że jesteś jego dwudziestą kochanką. Ty także nie daj się namówić na zwierzenia tego typu. Powiedz mu, że teraz on jest dla ciebie najważniejszy i tylko to się liczy. Razem pracujecie na własną przyszłosć, więc nie ma sensu angażować w to przeszłości, na którą i tak nie macie już wpływu.


Porozumiewaj się ciałem


Jeśli twój partner jest typem milczka, powinnaś najpierw przygotować go do rozmowy językiem dotyku. Kieruj jego dłońmi i ucz, jak chcesz być pieszczona. Wyrażaj zadowolenie cichym pomrukiem, żeby wiedział, że jest na dobrym tropie. Potem pozwól mu zrobić to samo. Następnym krokiem są słowa.


Rozmawiaj jak partner


Opisuj swoje myśli i uczucia w pierwszej osobie. Komunikat typu JA brzmi: „potrzebuję dłuższej gry wstępnej” zamiast: „ty zawsze dobierasz się do mnie bez gry wstępnej”. Unikaj uogólnień, dwuznaczników, niejasnych aluzji typu „każdy inteligentny facet wie, o co chodzi”. To, co on ma do powiedzenia, też decyduje o tym, jak potoczy się rozmowa. Nie przerywaj, gdy mówi. Ale zadawaj pytania: „Co masz na myśli?”, „Czy możesz dać jakiś przykład?”, jeśli go nie rozumiesz. Nie szantażuj go i nie wyrabiaj poczucia winy. Unikaj sformułowań typu „sorry, ale nie potrafisz doprowadzić mnie do orgazmu!”


Komplementuj go


Słowa akceptacji i uznania działają jak balsam na naszą pewność siebie. Przynajmniej kilka razy w tygodniu powinniście chwalić nawzajem swój wygląd, cechy charakteru, osiągnięcia życiowe. Przy okazji każdego spotkania w łóżku podkreśl, co ci się w nim podoba, a wkrótce i on się odwzajemni. Słowa : „seksownie pachniesz, masz piękne piersi, włosy, gładką skórę”, czy „jesteś najlepszym kochankiem, masz cudowne uda, tors” sprawiają, że czujemy się ważni i kochani.


ZDROWE CIAŁO- LEPSZY SEKS


Jedz naturalne afrodyzjaki


Istnieje wiele potraw wzmacniających kondycję seksualną. Czasem przyrządź erotyczną ucztę z dodatkiem przypraw: cynamonu, wanilii, imbiru, goździków, kopru włoskiego, kardamonu czy lubczyka. Menu skonstruuj z produktów lekkostrawnych: owoców morza (małże, ostrygi, kraby, homary, krewetki) lub mięsa indyka albo kurczaka. Dobrym uzupełnieniem będą brokuły, szpinak, szparagi, pomidory i kiełki pszenicy. Całości dopełnią odpowiednio dobrane owoce: cytrusy, banany, melony, brzoskwinie. Znakomite dodatki to także kakao, czekolada, figi i awokado.


Erotyczna kolacja dla dwojga


Danie główne 1: Filety z łososia lub krewetki przyrządź na grilu lub w piekarniku. Do tego podaj dip ze zmiksowanego awokado połączonego ze szparagami. Przypraw lubczykiem, curry, lub włoskim koprem.


Danie główne 2: Zapiekanka z kurczaka. Piersi kurczaka pokrój i chwilę duś z kawałkami brazylijskich orzechów, lubczykiem i imbirem. Przełóż do żaroodpornego naczynia. Dodaj cząstki brokułów, odrobinę czosnku. Całość zalej trzema jajami ubitymi z chudą śmietanką i wstaw do piekarnika na 20 minut. Podawaj z surówką przyrządzoną z tartej surowej marchwi i selera (połączone jogurtem).


Deser 1: suszone lub świeże figi obtocz w miodzie, a potem w pestkach słonecznika. Na chwilę wstaw do piekarnika (na blasze). Podawaj z plasterkami świeżego kiwi.


Deser 2 koktajlowy: jogurt naturalny zmiksuj z cząstkami melona i banana. Dodaj cynamon lub wanilię.


Popraw jakość życia


Nadmiar obowiązków, przepracowanie i brak snu to wrogowie seksu numer jeden. Hormon stresu, kortyzol, nastawia nasze ciało na obronę i przetrwanie, a nie na radosny seks. Jeśli zależy wam na seksie, nie pracujcie na dwa etaty.


Zadbaj o kondycję fizyczną jego i swoją


Adrenalina i endorfiny, które wydziela nasz organizm podczas uprawiania sportu, sprawiają, że chętniej i częściej się kochamy. Naukowcy z University of California przeprowadzili eksperyment na 100 osobach. Połowa z nich przez 9 miesięcy 3 razy w tygodniu uczestniczyła w obowiązkowych, godzinnych przechadzkach. Druga połowa wzięła udział w intensywnym programie ćwiczeń zbliżonych do aerobiku. Okazało się, że u ćwiczących intensywnie ilość stosunków wzrosła o 30%, podczas gdy u reszty stan seksualnej kondycji nie poprawił się, a nawet pogorszył.


Ćwiczenia pomagają w lepszym ukrwieniu męskich genitaliów. Niemieccy naukowcy udowodnili, iż regularne ćwiczenia na brzuch, biodra i pośladki są bardziej skuteczne w walce z zaburzeniami wzwodu niż zażywanie specjalistycznych leków.


Przykładowe ćwiczenie:
Niech on położy się na boku podpierając się łokciem, następnie złączy nogi i delikatnie podnosi je na wysokość ok. 20 cm. Ćwiczenie należy powtarzać 15 razy w trzech seriach.

Ogranicz palenie, alkohol pij w niewielkich ilościach


Według danych prof. Starowicza, 75% meżczyzn palących 20 papierosów dziennie już po kilku latach może spodziewać się znacznego spadku seksualnej kondycji. Alkohol w łóżku jest mile widziany, pod warunkiem, że są to dwie, trzy lampki wina lub szampana. Większość mężczyn ma kłopoty ze wzwodem juz po wypiciu kilku drinków. My natomiast o wiele trudniej dochodzimy do orgazmu na rauszu.


Lecz przypadłości, które podkopują seksualną kondycję


U młodych mężczyzn są to głównie nadwaga, problemy z przemianą materii, depresja, kłopoty z nerkami i wątrobą. Jeśli zauważysz, że ostatnio twój ukochany nie ma miłosnego zapału, drąż temat łagodnie, ale konsekwentnie. On w końcu wyśpiewa, co mu dolega (choć oni przyznają się do męskich problemów z dużymi oporami).


Na PMS, czyli syndrom napięcia przedmiesiączkowego skarży się ok. 90% kobiet. Tydzień przed okresem jesteśmy rozdrażnione, występuje tzw. tkliwość piersi, mamy awersję do seksu i partnera. Ale z PMS można walczyć i cieszyć się seksem cały miesiąc. Gimnastykuj się, ćwicz aerobik. Pomocne są zwłaszcza ćwiczenia rozciągające mięśnie, np. klasyczny stretching w twoim klubie fitness lub ćwiczenia izotoniczne, do stosowania w pracy- na krześle. W księgarniach znajdziesz lekturę z opisami tych ćwiczeń. Ogranicz jedzenie tłuszczu, soli, cukru, picie kawy, herbaty i alkoholu. Zażywaj magnez, witaminy A i D. Kup dostępne bez recepty środki: mastodynon N, kalms, persen, labofarm. Pij herbatki ziołowe z melisy. Sprawdź, czy działa na ciebie kuracja z wiesiołka (cztery razy dziennie po dwie kapsułki).


Dyspareunia i pochwica to schorzenia psychofizyczne, które sprawiają, że seks jest bolesny lub wręcz niemożliwy (pojawia się mimowolny skurcz mięśni sromu lub pochwy). Pochwica występuje przy stanach zapalnych i grzybiczych lub jako objaw nerwicy bądź lęków. Wizyta u specjalisty, psychologa lub seksuologa, może być przełomem w obu tych dolegliwościach.


Przeciwdziałaj suchości pochwy


Prawidłowe nawilżanie zależy od żeńskich hormonów płciowych – estrogenów. Jeśli ich poziom jest niewystarczający, możesz mieć kłopot endokrynologiczny. Zacznij od wizyty u ginekologa, który ewentualnie skieruje cię na badania do endokrynologa. Powinien przeanalizować stan twoich hormonów, zanim zaaplikuje leczenie. Jeśli okaże się, że jesteś zdrowa, lecz naturalnie masz skąpe wydzielanie, używaj specjalnych lubrykatorów, dostępnych w aptece bez recepty. Uchronią pochwę przed otarciem w trakcie stosunku.


PSYCHOLOGIA W ŁÓŻKU


Bądź jego przyjaciółką


Gdy za twoimi plecami ogląda pisma erotyczne lub filmy, zaproponuj, że zrobisz to razem z nim. Niech będzie przekonany, że może zwierzyć ci się z pragnień i fantazji, testować nowe pomysły. Że w łóżku można z tobą „konie kraść”. Uczestnicz w jego problemach. Dziel z nim nie tylko erotyczne uniesienia, ale też trudne chwile. Jeśli oprócz roli oddanej kochanki będziesz jego przyjaciółką, wasz seks będzie udany przez długie lata.


Daj się ponieść


Nie odkładajcie na potem pomysłów, które przychodzą wam do głowy. Spontanicznie zawsze znaczy lepiej, pod warunkiem, że są ku temu sprzyjające okoliczności, a wokół nie ma osób, z którymi musicie się liczyć. Ale jeśli od początku waszego związku będziecie się martwić o to, co na wasze zaloty powiedzą sąsiedzi, szybko popadniecie w rutynę. Nie zbywaj awansów ukochanego gderliwym „poczekaj, aż dzieci usną, aż wyjedziemy na wakacje, aż się ściemni”. Odraczana przyjemność smakuje gorzej niż odgrzewany obiad.


Dbaj o poczucie bezpieczeństwa


Gdzie można poszaleć, tam można. Ale jeśli macie dzieci lub mieszkacie z teściami, koniecznie sprawcie sobie zamek w sypialni i uszczelnijcie drzwi. Czasem ważniejsze od spontaniczności jest poczucie bezpieczeństwa, jaką daje intymność we dwoje. To normalne, że nie dasz się namówić na seks w restauracyjnej toalecie, gdy przy sąsiednim stoliku siedzi koleżanka z pracy.


Zawsze miejcie w pogotowiu antykoncepcję. Największym kilerem namiętności jest strach przed niepożądaną ciążą.


Ucz się sztuki kompromisu


Nie zawsze na wstępie znajomości musisz lubić to samo, ale dopasowanie polega na eksperymentowaniu. Jeśli nie spróbujesz tego, o co prosi cię partner, nigdy nie dowiesz się, czy tak naprawdę jest to niewłaściwe dla ciebie. Jeśli już od początku nauczysz się reagować otwartością na jego pomysły, możesz mieć nadzieję, że on nie pozostanie obojętny wobec twoich fantazji i potrzeb.


Trenuj poczucie humoru


Jeśli podchodzicie do seksu poważnie i bardzo staracie się kochać „poprawnie”, pierwsze niepowodzenia mogą doprowadzić do kryzysu w związku. Nieważne, ile razy w tygodniu to robicie i czy szczytujecie w tym samym momencie. Jeśli któreś z was nie jest w formie i seks nie przebiega według planu, żartujcie z tego i odłóżcie na następny raz. Brak stresu oznacza brak problemów. Uśmiechnięci i zrelaksowani kochankowie mają sobie do zaoferowania o wiele więcej.


Pożegnaj urazy z przeszłości


Na przykład wspomnienie nieudanej inicjacji, przez którą nie możesz się w pełni wyluzować. Albo wciaż dręczy cię obawa przed porzuceniem, bo w poprzednim związku miałaś do czynienia z krytycznym i wymagającym partnerem. Żyj chwilą obecną. Kochaj i pozwól się kochać bez żadnych „ale”. Jeśli trzeba, poproś o pomoc psychologa. Pamiętaj: każda z nas ma jednakową szansę być dobrą partnerką seksualną, bez względu na to, co w życiu przeszła.


Oswajaj lęki


Lęk przed bliskością, oddaniem i zaangażowaniem, potrzeba kontroli (własnych reakcji i reakcji partnera) zawsze będą zakłócały radość płynącą z seksu. Uporządkuj własne problemy psychologiczne i pomóż partnerowi, jeśli dotyczy to jego.


Rozpraw się z kompleksami


Kompleksy, niska samoocena, niezadowolenie z własnego wyglądu sprawiają, że nie potrafimy czerpać z seksu przyjemności. Kompleksy powodują lawinę nieporozumień w łóżku. Twoją wstydliwość on bierze do siebie – myśli, że nie potrafi cię zadowolić. Niepewne swojej seksualnej wartości kobiety częściej prowokują sypialniane nieporozumienia i mają kłopoty z ich rozwiązywaniem. Każda z nas nie lubi czegoś w swoim wyglądzie. Ale tylko te, które wyolbrzymiają swoje wady, nie zauważając zalet, nie potrafią być dobrymi kochankami. Nie koncentruj się na rozpamiętywaniu tego, czego nie potrafisz zrobić w łóżku, ale na sposobach zdobywania umiejętności, które pozwolą ci te braki nadrobić.


Skonfrontuj wartości religijne lub normy, według których żyjesz


Zakazy i nakazy wpojone przez rodziców rządzą naszą seksualnością przez całe dorosłe życie. Jeśli od dziecka żyłaś w przekonaniu, że seks jest zły i grzeszny, przyjemność, jaką ci dawał okupowałaś poczuciem winy i z czasem coraz bardziej eliminowałaś go ze swojego życia. Ale gdy zaufasz własnemu instynktowi, zaczniesz żyć według własnego scenariusza, w którym jest tyle samo miejsca dla psychiki, jak i ciała, intymność może stać się źródłem radości na każdym etapie życia.

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie