Męskie seks-sekrety

Napisane przez: Violetta Nowacka | Dnia: 02.03.2015

Chociaż bardzo się kochacie, nie zawsze rozumiecie się w sprawach łóżkowych. Dlaczego? Po prostu: za sprawą Matki- Natury, dwa żywioły: mężczyzna i kobieta, działają „według odmiennych instrukcji”. Poznajmy kolejne seks-tajemnice, których nieznajomość prowadzi do konfliktów w sypialni.

1. Nawet silny i dominujący w życiu mężczyzna lubi, kiedy w łóżku kobieta przejmuje inicjatywę.

Jeśli myślisz, że przejmując inicjatywę nie dajesz mu szansy okazania męskości, lub obawiasz się, że to ujmuje twojej kobiecości, jesteś w błędzie. On na co dzień ma dość wykazywania się cechami przywódczymi i w łóżku chciałby czasami odpocząć od roli macho. Badacze męskich fantazji seksualnych jednogłośnie przyznają, że śmiałe i frywolne partnerki, które potrafią ujarzmić i zdominować kochanków, są obiektem marzeń większości mężczyzn, i to wcale nie tych słabych i wrażliwych. Fakt, że potrafisz śmiało przystąpić do rzeczy, jest dla niego niesłychanie podniecający. Uzmysławia mu, że jest dla ciebie tak pociągający, że nie możesz się powstrzymać. Samo „branie” tego, co mu się z tytułu małżeństwa należy, nie smakuje tak samo, jak wtedy, gdy wręcz domagasz się tej przyjemności. On czuje się dowartościowany, że nic na tobie nie wymusza, że jesteście partnerami i przyjaciółmi także i w tej ważnej sferze życia.

2. Dlaczego oni po seksie przestają się nami interesować

Kiedy jest już po wszystkim, marzysz tylko o tym, żeby on cię przytulił i porozmawiał. Najlepiej, żeby podzielił się wrażeniami i powiedział parę komplementów czy czułych słów. Ale często wyczekujemy na próżno. Oni zamykają się w sobie, sięgają po papierosa, lub zwyczajnie- zasypiają, odwracając się na drugi bok. Rozgoryczone, wyobrażamy sobie wtedy, że on już nas nie kocha lub ma na boku kochankę. Jeśli jest to ktoś, kogo ledwie poznałaś, takie zachowanie da się wytłumaczyć: „dostał, to co chciał, więc myśli już, jak stąd czmychnąć!”. Ale gdy jest to twój życiowy partner, warto zdać sobie sprawę, co tak naprawdę stoi za jego zachowaniem. Otóż dla mężczyzny najważniejsza jest samokontrola: daje mu ona poczucie siły i męskości. Kiedy ogarnia go pożądanie, stopniowo traci panowanie nad sobą, aż wreszcie zupełnie się zapomina podczas orgazmu. Po stosunku woli więc skupić się na sobie, żeby ponownie „wziąć się w garść” po niedawnej utracie samokontroli. Im bardziej namiętnie przeżywa wasz seks, tym bardziej jest potem zakłopotany i zamknięty w sobie.

3. Dlaczego oni w seksie są tacy oszczędni w słowach?

Mężczyznom o wiele trudniej niż kobietom, skoordynować kilka czynności na raz, na przykład wysławiania się i wykonywania jakiejś czynności. Wszystkiemu winne są różnice w budowie mózgu. Kiedy on cię dotyka i patrzy na ciebie, pracuje jego prawa półkula. Jeśli zechce wyrażać uczucia, musi użyć wysiłku i „przerzucić się” na działanie lewej półkuli. Nam, kobietom przychodzi to bez trudu, ponieważ obie półkule mózgowe pracują wspólnie. Problem nie tkwi w tym, że mężczyźni nie chcą się dzielić swoimi odczuciami, tylko dla większości z nich nie przychodzi to naturalnie. Musisz więc go tego nauczyć.

Z tych samych powodów o problemach seksualnych lepiej nie rozmawiać w łóżku. Tobie łatwiej jest mówić o tych sprawach wtedy, kiedy tego doświadczasz. Kiedy wyciągasz wnioski i szukasz rozwiązań na przyszłość, on, nastawiony na „akcję”, odbierze twoje sugestie jako bezpośredni atak na jego umiejętności. W tym momencie on nie potrafi myśleć przyszłościowo i teoretycznie, ale bardzo konkretnie i „miejscowo”. Do poruszania drażliwych tematów waszego współżycia wybierz sytuację, kiedy on będzie mógł skupić swoje myśli i żadne emocje nie będą nim rządzić.

4. Mężczyźni są wzrokowcami- po prostu muszą podglądać to, co dzieje się w sypialni… i nie tylko.

Dlaczego? To jest znów kwestia różnic w budowie mózgu: u mężczyzn aktywniej pracuje półkula lewa, odpowiedzialna za doznania wzrokowe, a u nas- prawa, dzięki której tak chętnie i dużo mówimy. Po prostu- mężczyzn podnieca to, co widzą, a kobiety to, co im się szepcze do ucha lub wyznaje w liście miłosnym. Z tego też powodu panowie są większymi amatorami filmów i gazet erotycznych, a kobiety- wolą czytać romanse. Nie dziw się więc, że on wciąż prosi cię, żebyś zostawiła zapalone światło, kiedy się kochacie, a nawet „podgląda” twoje reakcje podczas pocałunku. Sprawia mu ogromną frajdę twój seksowny wygląd- zadbane ciało, włosy, bielizna. Dlatego, jeśli chcesz „nadawać z nim a tych samych falach”, od czasu do czasu wyjrzyj zza kołdry, rozbierz się przed nim i zostaw zapalone światło, choćby małej lampki nocnej czy świecy. I nie rób mu awantur, kiedy czasami odruchowo obejrzy się za inną kobietą na ulicy. On robi to nie dlatego, że cię nie kocha lub że przestałaś go pociągać: to po prostu zew jego męskiej natury.

5. To nieprawda, że oni uwielbiają kobiety, które są tajemnicze w łóżku.

Może to prawda, ale tylko pod warunkiem, że jest to przygoda jednej nocy. Panowie nie znoszą, kiedy wystawia się na próbę ich intuicję. Może dlatego, że sami nie lubią za bardzo okazywać emocji i są oszczędni w słowach, od nas oczekują otwartości, klarownych reakcji, burzy emocji i komplementów. Nie lubią delektować się seksem po omacku. Czekają na nasze cenne wskazówki: jak, z jaką intensywnością i kiedy powinni przystąpić do akcji. Czekają też na potwierdzenie, że są dobrymi kochankami, świetnie znają się na naszych miejscach erogennych i generalnie, że są niezastąpieni. Tajemniczość na dłuższą metę wzbudza w nich niepokój, niepewność i chęć odwrotu.

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie