Tantra: miłosna joga…

Napisane przez: Violetta Nowacka | Dnia: 02.03.2015

...CZYLI STAROHINDUSKA SZTUKA KOCHANIA

Tantra to zbiór starożytnych ksiąg hinduskich, opisujący ideał miłości między kobietą i mężczyzną. Jedną z najbardziej znanych jest Kamasutra. To ponadczasowa sztuka kochania, z której możemy się nauczyć, jak uniknąć losu wielu małżeństw, w których nuda i seksualna rutyna zabiły wzajemną fascynację. Dostarcza specyficznego rodzaju energii, która utrwala kontakt psychiczny między małżonkami i potęguje płciową rozkosz. Wzmacnia zdrowie i witalność, leczy urazy seksualne, oczyszcza nas z kompleksów.

UTRACONE POŻĄDANIE: czy zastanawialiście się, dlaczego namiętna miłość po jakimś czasie wygasa? Wszystkiemu winna jest utracona energia: na początku związku zużywamy jej całą masę, aby sobie zaimponować i połączyć się w parę. Z czasem nasze hormony miłosne wypalają się, a seks spada na drugi plan. Jesteśmy zawsze dla siebie dostępni seksualnie, więc przestajemy się pieścić. Tymczasem to właśnie pieszczoty zasilają energię, potrzebną do podtrzymania miłosnego żaru. Zadowalający seks według kobiet spełnia się przez serce i duszę, według mężczyzn zaś przez fizyczne wyładowanie pożądania. Wiele par niepotrzebnie pada ofiarą tej odmienności: ona odmawia współżycia, ponieważ on jej nie przytula i nie mówi, że ją kocha, on z kolei nie robi tego, ponieważ ona nie zdradza zainteresowania seksem. Jak więc pogodzić nasze potrzeby?

KONCENTRACJA UMYSŁU

Tantra zaleca medytację, czyli świadome odwracanie uwagi od codziennych spraw, aby uzyskać wewnętrzny spokój. Pomaga w tym technika kontroli oddechu. Takie ćwiczenia zawsze wykonujemy razem z partnerem. Rano, po przebudzeniu siadamy po turecku naprzeciw siebie. Ręce spoczywają na kolanach. Przydatna do ćwiczeń jest muzyka relaksacyjna: odgłosy lasu, morza, muzyka instrumentalna.

PRZECIWIEŃSTWA SIĘ UZUPEŁNIAJĄ

W sztuce tantrycznej cechy typowe dla kobiet (intuicja, emocje, przystosowanie) nazywa się energią jin, zaś męskie (aktywność, logika), energią jang. Celem tantry jest zlikwidowanie przeciwieństw przez głęboki kontakt za pomocą wszystkich zmysłów- dotyku, wzroku, węchu, słuchu. Zbliżenie nie musi mieć charakteru seksualnego, ma polegać tylko na wymianie wzajemnej energii i intymności. Zrozumcie, że czułość nie musi prowadzić do seksu. Jest wartością samą w sobie. W naszej kulturze zwłaszcza wśród mężczyzn pokutuje przesąd, że rozbudzanie pożądania bez doprowadzenia do stosunku to niezdrowe kuszenie. To błąd! Czułość dodaje nam pozytywnej energii. Najlepszą pozycją ułatwiającą jej przepływ jest tzw. łyżeczka (partnerzy leżą skuleni na lewym boku). Zamykamy oczy, próbując oddychać w równym tempie. Potem patrzmy na siebie nawzajem, nic nie mówiąc. Delektujemy się naturalnym zapachem naszych ciał. Głaszczemy po włosach i twarzy. Przynajmniej raz w tygodniu robimy sobie prezent: może to być kwiat, komplement, masaż, wyznanie miłości czy ustępstwo.

DROGA DO ROZKOSZY

Obawiamy się otwarcie rozmawiać o seksie, bo nasz słownik zawiera określenia zbyt dziecinne, potoczne lub wulgarne. Tantra oferuje poetycki język miłości, m.in. lingam (dosłownie „świetliste berło”, czyli penis) czy joni („święta przestrzeń”, czyli srom i pochwa). W tantrze partner czuje się współodpowiedzialny za orgazm u kobiety. Pierwszy sposób to pieszczenie łechtaczki za pomocą języka lub palców, a także lingamu, (ujmując go za nasadę i przesuwając po łechtaczce i wokół niej). Sama kobieta może to zrobić także sama. Drugi sposób na orgazm to odkrycie tzw. świętego miejsca, czyli punktu G- na przedniej ściance pochwy, tuż poniżej pępka, gwarantujące przeżycie orgazmu pochwowego. Do poszukiwań powinniście przystąpić oboje. Połóż się na plecach z uniesionymi nogami, pod pośladki podłóż poduszkę. Twój partner klęczy przed tobą, serdecznym palcem, lekko zagiętym, zaczyna delikatną penetrację górnej ściany pochwy. Pomagasz mu, lekko naciskając swój brzuch z zewnątrz. Poszukiwane miejsce jest wielkości grochu, nieco twardsze niż reszta tkanki. Powtarzajcie pieszczoty tak długo, aż spontanicznie zaczniesz doznawać rozkoszy.

EJAKULACJA=UTRATA ENERGII

W naszej kulturze uważa się, że w seksie najważniejszy jest wytrysk. Mężczyzna udowadnia nim swoją męskość. W hinduskiej sztuce miłości umiejętność powstrzymywania się od wytrysku jest oznaką męskości. Panowie nie muszą jednak rezygnować z orgazmu: zaawansowana praktyka umożliwia oddzielenie orgazmu od wytrysku. Pozytywne skutki tego zabiegu mówią same za siebie: hindusi mają najmniej kłopotów z seksem i słyną z najtrwalszych na świecie związków. Kontrolują długość stosunku, tym samym osiągają więcej doznań i zadowolenie partnerki. Im dłuższy stosunek, tym więcej mężczyzna gromadzi energii jang, na skutek czego jego orgazm jest o wiele silniejszy. Opanowanie wytrysku sprawia, że seks przestaje być reakcją fizyczną ciała i staje się miłosną sztuką, którą mężczyzna składa w darze ukochanej. Taki kochanek nie zasypia po stosunku, lecz ma ochotę rozmawiać i przytulać się do partnerki. Sprawdzone techniki opanowywania wytrysku: 1. kontrola mięśnia łonowo – guzicznego przynajmniej raz dziennie poprzez naprzemienne napinanie i rozluźnianie lub na skutek przerywania strumienia moczu. 2. Kontrola oddechu, przez zwolnienie i pogłębienie oddechu tuż przed zbliżającym się wytryskiem. 3. technika uciskowa: tuż przed zbliżającym się orgazmem partnera uciskaj lingam między przyłożoną od spodu, tuż pod żołędzią, opuszką kciuka, a opuszką palca wskazującego, przyłożoną nad górną krawędzią żołędzi (palec środkowy biegnie wzdłuż członka). Ucisk powinien trwać co najmniej 4 sekundy, a jego siłę powinien określić twój ukochany. Gdy erekcja zaczyna słabnąć, zacznij ponownie przywoływać ją, posługując się dłonią. Metodę tą powinniście stosować co najmniej trzy razy w tygodniu, każdorazowo opóźniając wytrysk przez uciskanie maksymalnie trzy razy.


DBAJMY O OPRAWĘ

Gdy zaczynamy prowadzić małżeńskie życie, wspólne obowiązki domowe przesłaniają nam radość z uprawiania seksu. Tantryczni kochankowie planują czas zbliżenia, dbają o romantyczną atmosferę miejsca schadzki, wspólnie kąpią się, a także, co najważniejsze, przygotowują umysł do miłości. Pozbywamy się więc stresów, oddalamy kłopoty przyniesione z pracy, wyłączamy telefony, stosujemy techniki oddechowe. Ozdabiamy pomieszczenie przyjemnymi rekwizytami, nie zapominając o zapachu wnętrza. Nie rezygnujmy więc nigdy ze świec czy aromatycznych kadzidełek.


TANIEC CIAŁ

Seks w tantrze ma swój rytuał. Krok pierwszy- pocałunek. Całujemy nie tylko usta partnera, ale każdy skrawek jego ciała. Krok drugi: dotyk. Istnieje wiele rodzajów dotyku: od delikatnego głaskania- po ściskanie, ugniatanie, szczypanie, drapanie czy uderzanie. Krok trzeci: tysiąc i jeden ruchów ciała. Partnerzy na przemian pełnią aktywną rolę. Miłość fizyczna powinna być różnorodna: zmieniajcie tempo, kąt wprowadzania członka do pochwy oraz eksperymentujcie w pozycjach, nie zapominając o miłością oralnej.

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie