Aleksandra Ciecińska

pomoc psychologiczna dzieci i młodzieży – konsultacje z rodzicami

WYKSZTAŁCENIE:

 • Magister psychologii klinicznej (dyplom UAM)
 • W procesie Studia Podyplomowe - Przygotowanie Pedagogiczne
 • Uprawnienia diagnostyczne - "Stanford - Binet 5"
 • Kurs „Prawo rodzinne dla psychologów” (UAM)

W pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie znalezienie wspólnego języka porozumienia między dzieckiem a rodzicem. Mimo, że nieraz wydaje się, że dziecko nas nie słucha, to jednak to co mówi i robi rodzic nigdy nie jest mu obojętne. To od niego uczy się poznawać świat. Postać rodzica jest pierwszym i najczęściej najważniejszym filarem budowania poczucia własnej wartości u dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby się nawzajem rozumieć i szanować w komunikacji. Pozwoli to wejść dziecku w dorosłość z poczuciem własnej wartości, a co za tym idzie ze zdolnością stawiania granic i szacunkiem do samego siebie.

W mojej pracy czerpię wiele inspiracji z terapii systemowej, gdzie zauważa się, że każdy członek rodziny wpływa i jest pod wpływem zachowań innych członków. Co to oznacza? Że często małe zmiany w naszym zachowaniu nieświadomie zmuszają do zmiany zachowań całej rodziny. I to od tych małych zmian należy zacząć, aby dokonać zamierzonego, dużego celu.

Jestem psychologiem pracującym z dziećmi w wieku od 6 roku życia. Na pierwszych 2 wizytach spotkam się tylko z rodzicami. Na następnych spotkaniach zapraszam dzieci do gabinetu, aby wspólną zabawą i rozmową wysłuchać ich spojrzenia na świat, rodzinę i samych siebie.

Pracuję również w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie oprócz diagnozy intelektu, zaburzeń zachowania czy nieprawidłowego rozwoju dziecka spotykam się z rodzicami, a także z nauczycielami w celu wpierania ich pracy. Dodatkowo prowadzę warsztaty rozwojowe dla dzieci oraz ich rodziców.
 

Pracuję z:

 • zaburzeniami zachowania,
 • zaburzeniami lękowe,
 • zachowaniami agresywne i autoagresywne,
 • trudnościami emocjonalne,
 • trudnościami w kontakcie z rówieśnikami,
 • trudnościami w obliczu kryzysów rodzinnych (zmiana środowiska, strata bliskiej osoby, rozwód, pojawienie się rodzeństwa),
 • trudnościami komunikacyjnymi w rodzinie

Kontakt do mnie*

E-mail: ciecinska@self-psychologia.pl

WAŻNE: Bezpośredni numer telefonu oraz adres mailowy specjalisty nie służą do kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, w celu uzyskania porady lub pomocy psychologicznej. Służą natomiast do kontaktu w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem terapii, oraz do kontaktu z naszym gabinetem poza godzinami pracy sekretariatu.

Gabinet psychologiczny w Poznaniu, w którym przyjmuję:

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie