Kontakt

Psycholog - Poznań: „SELF Psychologia”

ul. Spychalskiego 25/1 (dawniej ulica Chwiałkowskiego) (parter)
61-571 Poznań (Wilda)

NIP: 783-182-78-52
REGON: 38764760600000

Nazwa adresata:
SELF PRZYJAZNE TERAPIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Numer konta:
ZMIANA NUMERU KONTA BANKOWEGO. OD 01.01.2021 OBOWIĄZUJE:
74 1140 2004 0000 3102 8073 1144 (Mbank)

Nieaktualny numer konta:
50 1020 5558 1111 1027 0110 0079 (Bank Inteligo)

Dojazd: tramwaj 9, 10, 2

Strefa Płatnego Parkowania zacznie obowiązywać od 1 lutego 2021 roku. Płatne parkowanie będzie obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00

ZOBACZ NASZ REGULAMIN

Umów się na wizytę


ZASADA ODWOŁYWANIA WIZYT „Osoba, która odmawia wizytę w tym samym dniu lub się na nią nie stawia (klient lub psycholog), ponosi 100% kosztów tej wizyty przy następnym spotkaniu. Bez żadnych konsekwencji odwołujemy lub zmieniamy terminy przynajmniej jeden dzień roboczy wcześniej do godz. 15:00 TELEFONICZNIE lub przez SMS.”

Aleksandra Ciecińska
SEKRETARIAT

Wiktoria Mirkiewicz
SEKRETARIAT

Zapraszam do kontaktu telefonicznego w celu umówienia wizyty!

poniedziałek – czwartku: 9:00 – 20:00; piątek: 9:00 - 19:00

sobota, niedziela: nieczynne

tel. kom. +48 606 302 977

E-mail: sekretariat@self-psychologia.pl

SELF Przyjazne Terapie

Pytania i odpowiedzi


Czym jest terapia?

Wśród klientów środowiska psychoterapeutycznego nadal krąży wiele mitów. Że „terapeuta nie może być młodszy niż ja”. Że „skoro ja mam dzieci, to on musi mieć dzieci. Inaczej mu nie zaufam, gdy nie będzie miał moich doświadczeń za sobą”.

OBALAMY MITY: Terapia nie polega na doradzaniu, jak myśli wiele osób. Do psychologa nie idzie się jak do mentora, który rozwiąże Twoje problemy, bo wie więcej. Dobry terapeuta nie wchodzi w rolę ”wiedzącego więcej”, nawet gdy ma ogromne życiowe doświadczenie.

Psycholog ma narzędzia terapeutyczne, które sprawiają, że sam stajesz się ekspertem od swojego życia, znajdujesz powoli odpowiedzi na dręczące Cię pytania od samego siebie. Terapeuta jest jakby Twoim lustrem, które umożliwia Ci dostrzeganie w sobie coraz więcej szczegółów i tropów, potrzebnych do lepszego życia.

Narzędzia terapeutyczne to np. celne pytania, które zmuszają cię niejako do wyjścia z komfortu i spojrzenia na siebie z innej lub szerszej perspektywy. Narzędziami są także konkretne techniki mentalne, które pomagają zmienić schematy myślenia, odczuwania i zachowania czy metody odzwierciedlania przez terapeutę twoich myśli.

Jak wygląda pierwsza wizyta u terapeuty?

Pierwsza wizyta w gabinetach SELF trwa 60 min.

Psycholog zwykle (choć nie każdy) zaczyna od wywiadu. Pyta klienta o różne aspekty życia: o związki, dzieci, pracę, relacje z rodziną pochodzenia, o choroby i urazy, historię pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej.

Potem przechodzimy do opowieści: dlaczego jestem tu w gabinecie, jakie sprawy są trudne, problematyczne. W tej części psycholog słucha i pyta. Najczęściej też robi notatki, jednocześnie słuchając.

Notatki to ważne narzędzie dla psychologa- ich tajemnica jest zagwarantowana Kodeksem etycznozawodowym psychologa.

W kolejności przychodzi pytanie psychologa: co klient chciałby, żeby się zmieniło pod wpływem pracy z psychologiem, jakie rezultaty go interesują?

Psycholog konfrontuje się z oczekiwaniami, ponieważ nie każde życzenie klienta może stać się celem terapeutycznym. Psycholog wyjaśnia, kiedy cel jest realistyczny (w strefie wpływu) i ekologiczny (nieszkodzący klientowi i nikomu innemu).

Uzgodniony z klientem cel powinien też być mierzalny (klient potrafi powiedzieć, po czym pozna, że spodziewane rezultaty nadeszły w jego życiu i pora skończyć spotkania.) Np. gdy mówi: „chcę czuć się lepiej”, to psycholog może zapytać: „po czym pan pozna, że czuje się lepiej: jak pan wtedy myśli, zachowuje się, co się wtedy przytrafia w pana życiu?”.

Czasami klient nie wie, jakich rezultatów sobie życzy, wtedy pierwsza sesja służy temu, aby w wyniku rozmowy wyłoniły się takie oczekiwania.

Czy to dobry terapeuta dla mnie?

Warto kierować się zasadą: DO 3 RAZY SZTUKA. Jeśli do 3 wizyty nie poczujesz „chemii”, lepiej szukać dalej.

Dobry terapeuta właśnie dla Ciebie, to taki, który raczej cię zaciekawia niż budzi respekt. Jego pytania, czy twierdzenia skłaniają cię do refleksji, a nie wywołują zagubienie. Jego tempo i sposób mówienia są dostosowane do twojego temperamentu.

Dobrze by było, gdyby mówił językiem, który jest dla Ciebie zrozumiały. Oczywiście możesz dopytywać, ale dobrze się czujesz, gdy nie musisz pytać non stop. To terapeuta powinien zadbać, by zrozumieć, co Ty do niego mówisz i sam się dostosować językowo.

Dobry terapeuta to taki, który odmawia na pierwszej wizycie odpowiedzi na twoje pytania, co masz robić, jak myśleć, jak się zachowywać. Nie chce wchodzić w rolę doradcy, bo wtedy Ty sam nie masz szansy rozwinąć się i zacząć szukać odpowiedzi w sobie.

Czym jest terapia online?

Większość narzędzi terapeutycznych, którymi posługują się terapeuci SELF, jest przystosowana do zdalnej pracy z klientami, zarówno podczas interwencji kryzysowej, jak i w regularnej terapii.

Pracujemy na komunikatorach z widoczną kamerą. To ważne, żeby w procesie terapeutycznym widzieć siebie nawzajem.

Pomoc online sprawdza się zwłaszcza dla tych osób, które mieszkają w małych miejscowościach, gdzie pomoc psychologa jest niedostępna, dla opiekunów małych dzieci, dla osób niepełnosprawnych, mieszkających za granicą, a w końcu dla skrajnie nieśmiałych, czy lękowych, którzy dopiero uczą się przełamywać lody w relacjach z ludźmi.

Spotkania w sieci są również kierowane dla osób, którym nagle coś wypadło i nie mogą zjawić się osobiście na wizycie. W naszym gabinecie można zmienić formę spotkanie nawet 30 min przed jego rozpoczęciem.

Terapia online dla dzieci nie przynosi pożądanych efektów, dlatego nie ma u nas takiej usługi.

Więcej o terapii online znajdziesz -- http://www.self-psychologia.pl/oferta/psycholog-on-line

Czy można umawiać bliskich na terapie?

Umawiasz bliską osobę dorosłą do psychologa? Posłuchaj wskazówki.

W naszej placówce działamy tak, by pomoc psychologiczna była jak najbardziej efektywna. Dlatego serdecznie ODRADZAMY, by ktoś z rodziny lub znajomych zapisywał osobę dorosłą wg niego potrzebującą terapii u psychologa.

Dlaczego? Bo w ten sposób przejmujemy odpowiedzialność i wyręczamy z zaangażowania osobę, której ma dotyczyć terapia. Stajemy się kimś, kto „chce bardziej” zmian niż rzeczywisty klient, co nie rokuje dobrze skuteczności terapii.

Pierwszą zasadą skuteczności jest osobiste wzięcie odpowiedzialności za stawienie się do terapeuty, a pierwszym krokiem- wybranie numeru telefonu do sekretariatu SELF (606302977), umówienie wizyty i wysłuchanie regulaminu uczestnictwa w terapii co jest tożsame z akceptacją tych zasad. Bywa tak, że kiedy chcemy kogoś zapisać do psychologa i wyręczyć go z tych pierwszych kroków, to stajemy się trochę jakby jego rodzicem, nie mając pewności, czy motywacja naszego podopiecznego jest
wystarczająco silna, by przejść cały proces zmian.

Tak więc INSPIRUJMY bliskich do terapii, ale POZWÓLMY im samym zrobić ten pierwszy krok, by osobiście przeżyć procedury powitalne w naszych gabinetach.

Jeśli natomiast pozostajemy pod przemożnym wpływem idei skierowania bliskiej osoby do psychologa, martwimy się o nią lub uważamy, że ona „musi się zmienić”, to najwyraźniej znak, że sami potrzebujemy takiej pomocy, że zatraciliśmy granice wpływu na postawy innych. Pomoc psychologa pomogłaby zrównoważyć stresujące poczucie konieczności wpływania na bliskich ludzi i skierować uwagę na własne procesy psychiczne, co jest trendem o wiele zdrowszym i jak najbardziej
w osobistej strefie wpływu.

W czym pomoże sekretariat?

W czym chętnie pomoże sekretariat:

 • Powie Ci, który terapeuty pracuje z parami, dziećmi, jest seksuologiem czy psychologiem od uzależnień.
 • Zapozna Cię z regulaminem, który funkcjonuje w naszym gabinecie.
 • Przedstawi dostępne godziny pracy dla każdego terapeuty.
 • Powie jakie ceny obowiązują w naszym gabinecie.
 • Przedstawi Ci jak wygląda kwestia płatności w naszym gabinecie.
 • Poda naszą lokalizację
 • Pomoże w połączeniu się przy spotkaniach online.
 • Powie Ci ile trwa jedno spotkanie w naszym gabinecie.
 • Wystawi dla Ciebie fakturę, zaświadczenie.
 • Poda Ci terminy umówionych spotkań.
 • Poda Ci informację jak zwolni się termin do Twojego terapeuty.
 • W sytuacji kryzysowej poda Ci numery, gdzie możesz zadzwonić po pomoc.

W czym nie może pomóc sekretariat:

 • Nie jest w stanie określić czy dany terapeuta będzie dla Ciebie odpowiedni.
 • Nie powie ile będzie trwała Twoja terapia.
 • Nie powie z jaką regularnością powinien umówić spotkania.
 • Nie udzieli Ci pomocy psychologicznej.
 • Nie udzieli prywatnej informacji na temat terapeuty.
 • Nie napisze dla Ciebie opinii psychologicznej.
 • Nie powie Ci czy osoba o którą pytasz uczestniczy u nas w terapii (nawet gdy jest to dla Ciebie osoba bliska).

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie