Seksuolog Poznań, Terapia seksuologiczna w Poznaniu

Seksuolog Poznań

Seksuologia to bardzo szeroka dziedzina wiedzy, która zajmuje się zarówno psychicznym, jak i fizycznym funkcjonowaniem człowieka. Nie ulega wątpliwości, że sfera seksualna to intymny, a zarazem niezwykle ważny obszar życia. W końcu potrzeba seksu była i jest pierwotnym instynktem, popędem fizjologicznym, takim jak jedzenie czy sen. Problemy w życiu erotycznym mogą mieć silny wpływ na wiele dziedzin życia, ponieważ seks jest sferą ściśle powiązaną z innymi aspektami, takimi jak emocje i myślenie. Badania wykazują, że problemy związane ze współżyciem mogą u osób ich doświadczających prowadzić do obniżenia nastroju, a nawet depresji czy fizycznych chorób. Niestety problemy natury seksualnej często są przez nas lekceważone, stanowią temat tabu i źródło wstydu. Niesłusznie, ponieważ funkcjonuje wiele mitów i przekłamań na temat zaburzeń na tle seksualnym, a pojęcie tego, co jest normalne i nienormalne w sferze współżycia ulega ciągłym zmianom.

Seksualne dysfunkcje bardzo często mają swoje źródło w nierozwiązanych kwestiach psychologicznych. Problemy takie jak brak orgazmu, zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk czy bolesne stosunki równie często mają nie tylko podłoże fizyczne, ale też psychiczne. Jeśli doświadczasz problemów w sferze seksualnej i nie możesz sobie z nimi poradzić, odwiedź seksuologa. Podjęcie decyzji o umówieniu spotkania z seksuologiem to pierwszy krok do zmiany swojego życia- (także seksualnego) na lepsze.

Terapia seksuologiczna Poznań

Jeżeli zastanawiasz się jak pokonać skutki seksualnej traumy, oziębłość, seksualne zahamowania czy niedopasowanie i jak rozmawiać o seksualnych problemach, zapraszamy na konsultacje z naszymi specjalistami. Pomożemy Ci lepiej zrozumieć potrzeby własne oraz innych. Zapewniamy fachową, skuteczną pomoc oraz szybką i trafną diagnozę problemu. Nasi specjaliści w dziedzinie edukacji seksualnej dysponują nie tylko bogatą wiedzą merytoryczną, ale też umiejętnościami zdobytymi w ramach wieloletniej praktyki zawodowej. Zadzwoń już dziś i odwiedź seksuologa w naszym gabinecie w Poznaniu, lub skontaktuj się on-line.
 

Poradnia seksuologiczna w Gabinecie SELF Przyjazne Terapie

Seksuologia jest to bardzo szeroka dziedzina nauki, która zajmuje się zarówno psychicznym, jak i fizycznym funkcjonowaniem człowieka. Seksualność natomiast to jeden z głównych obszarów życia każdego człowieka, niezależnie od płci, wieku, rasy, poziomu inteligencji, poziomu wykształcenia itd. Jest to termin, który odnosi się w ogromnym stopniu do kwestii wykraczających poza współżycie seksualne z innymi ludźmi. Seksualność człowieka odnosi się do kwestii dotyczących identyfikacji płciowej, orientacji seksualnej, budowania relacji z innymi, intymności, bliskości, reprodukcji. Przejawem seksualności człowieka jest nie tylko doświadczanie w myślach fantazji, ale także w zachowaniach, prezentowanych przekonaniach, wartościach oraz związkach. Trudności natury seksualnej mogą przytrafić się każdemu człowiekowi, ponieważ jesteśmy istotami seksualnymi i funkcjonujemy w relacjach z innym ludźmi. Udane życie seksualne to nie tylko udany „seks”, ale także, zdolność do tworzenia harmonijnych związków międzyludzkich opartych na partnerstwie i miłości.
 

Problemy w życiu erotycznym mogą mieć silny wpływ na wiele dziedzin życia, ponieważ seks jest sferą ściśle powiązaną z innymi aspektami, takimi jak emocje i myślenie. Badania wykazują, że problemy związane ze współżyciem mogą u osób ich doświadczających prowadzić do obniżenia nastroju, a nawet depresji czy fizycznych chorób. Niestety problemy natury seksualnej często są przez nas lekceważone, stanowią temat tabu i źródło wstydu. Niesłusznie, ponieważ funkcjonuje wiele mitów, stereotypów i przekłamań na temat zaburzeń na tle seksualnym, co w konsekwencji powodu cierpienie wielu ludzi. Ponadto pojęcie tego, co jest normalne i nienormalne w sferze współżycia ulega ciągłym zmianom. Seksualne dysfunkcje bardzo często mają swoje źródło w nierozwiązanych kwestiach psychologicznych. Problemy takie jak brak orgazmu, zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk czy bolesne stosunki równie często mają nie tylko podłoże fizyczne, ale też psychiczne. Potrzeby seksualne są naturalne i nie powinny być przedmiotem wstydu, poczucia winy, ukrywania! Jeśli doświadczasz problemów w sferze seksualnej i nie możesz sobie z nimi poradzić, dobry seksuolog pomoże Ci zrozumieć ich przyczyny, znaleźć rozwiązania i udzieli odpowiedniego wsparcia.
 

Co mogę zrobić dziś?

Pamiętaj o swoich prawach seksualnych i pamiętaj, że udane życie seksualne jest ważnym czynnikiem wpływającym na jakość naszego życia i satysfakcje z niego! Jeżeli doświadczasz wątpliwości lub pewnych trudności w obszarze swojej seksualności lub jest ona źródłem Twoich zmartwień, zachęcamy do odbycia konsultacji z naszymi specjalistami w tej dziedzinie. Pomożemy Ci lepiej zrozumieć potrzeby własne oraz innych. Zapewniamy fachową, skuteczną pomoc oraz szybką i trafną diagnozę problemu. Nasi specjaliści w dziedzinie seksuologii i edukacji seksualnej, dysponują nie tylko bogatą wiedzą merytoryczną, ale również umiejętnościami zdobytymi w ramach wieloletniej praktyki zawodowej. Spotkanie z seksuologiem, możesz odbyć w formię wizyty prywatnej w gabinecie oraz on-line.
 

Seksuolog. Pierwsza sesja terapeutyczna

Pierwsza wizyta u seksuologa może być dla Ciebie dużym stresem, a decyzja o niej trudna, często odkładana nawet przez wiele lat. Równocześnie spotkanie ze specjalistą stwarza szansę na konstruktywne rozwiązanie problemów dotyczących seksualności i płciowości, w pełnej rozumienia, akceptacji i wspierającej atmosferze.
 

Spotkanie z seksuologiem - psychologiem polega na rozmowie. Podczas pierwszej lub pierwszych kilku wizyt zbierany jest tzw. wywiad seksuologiczny, który jest niezbędny do postawienia wstępnej diagnozy problemu pacjenta i umożliwia on zaplanowanie odpowiednich interwencji terapeutycznych. W dalszym etapie pracy zostaje ustalony plan terapii.
 

Długość trwania terapii seksuologicznej

Długość trwania terapii seksuologicznej to bardzo indywidualna kwestia. Jest ona zależna od stopnia złożoności problemu pacjenta. Zazwyczaj pierwsze spotkania to konsultacje, które służą zbieraniu wywiadu, poznawaniu klienta/ki i jego trudności, określaniu oczekiwań i celów procesu terapeutycznego. Proces terapeutyczny trwa średnio kilka miesięcy (kilkanaście wizyt w cotygodniowych odstępach).
 

Kiedy powinienem udać się do lekarza seksuologa, a kiedy do psychologa seksuologa?

Lekarz seksuolog zajmuje się dysfunkcjami seksualnymi o podłożu biologicznym, natomiast psycholog seksuolog pracuje z tymi o podłożu endogennym. W celu określenia przyczyny trudności seksualnej, należy skonsultować się z lekarzem seksuologiem. Przed rozpoczęciem psychoterapii seksuologicznej, konieczne jest wykluczanie przyczyn biologicznych, tzn. ogólnozdrowotnych zaburzenia. Jest to pierwszy etap diagnozy. W drugim etapie – stawiana jest diagnoza psychoseksuologiczna i proponowana jest terapia.

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie