Olga Dzidowska

*masaż relaksacyjny i leczniczy *ćwiczenia oddechowe i gimnastyka stawowa *terapia BARS i czaszkowo-krzyżowa

Masaż leczniczy i relaksacyjny - Poznań

Olga Dzidowska z Ukrainy, utytułowana masażystka, propagatorka zdrowych praktyk medycyny wschodu już u nas w SELF!

Ciało i psychika są ze sobą związane. Gdy cierpi nasze wnętrze – ciało pokazuje to przez choroby i bóle. Dzięki specjalnym masażom i praktykom relaksacyjnym możesz pomóc swojej kondycji fizycznej, a także psychicznej.

 

KIM JESTEM?

Jestem dyplomowaną masażystką z 20-letnią praktyką. Do pracy zainspirowały mnie wcześniejsze fascynacje medycyną i filozofią wschodu, które wspierały mój rozwój i zdrowie.
Obecnie w moich terapiach wykorzystuję różne techniki masażu, terapię czaszkowo-krzyżową, gimnastykę stawową, świecowanie uszu, ćwiczenia Qigong, Formułę Duszy oraz zabiegi i kursy I i II stopnia Reiki. Moją domeną jest holistyczne podejście do klienta. Każdy mój masaż i terapia oparte są nie tylko na wieloletnim doświadczeniu, ale również na intuicji, która wypływa z wyczucia tego, czego w danym momencie potrzebuje ciało i umysł.


 

KWALIFIKACJE I DOŚWIADCZENIE

 • Ukończyłam Studium Niekonwencjonalnych Metod Leczenia MEDICON, którego program został zatwierdzony przez Oddział Kuratorium Oświaty i Wychowania w Warszawie (zezw.nr OK 572/300/91), uzyskując tytuł masażysty.
 • Ośrodek Medycyny Chińskiej – Yangtorp – Szwecja, którego właścicielem jest lekarz medycyny chińskiej i mistrz QiGong Marcus Bongart. U mistrza Marcusa praktykowałam QiGong – zdobyłam dyplom asystenta instruktora oraz podstawową wiedzę z zakresu medycyny chińskiej.
 • Ludmiła Kartaszowa – Rosja – jest pedagogiem – waleologiem specjalizującym się w propagowaniu zdrowego trybu życia i myślenia. Mistrzyni Reiki oraz nauczyciel wielu systemów terapeutyczno-leczniczych, u której pobierałam osobiste nauki.
 • Gabinet Odnowy Biologicznej – Hotel NH – Poznań
 • Polski Teatr Tańca Ewy Wycichowskiej – Poznań. Od 11 lat współpracuję z teatrem jako masażystka podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego.
 • prywatna praktyka w Polsce od 20 lat

Masaż leczniczy

1. Masaż leczniczy kręgosłupa
Masaż wywodzi się ze starożytności, kiedy to był uzupełnieniem obrzędów religijnych, a z czasem stał się filarem medycyny ludowej. Zapoczątkowany w Indiach i Chinach, stanowił naturalną metodę leczniczą. Już Hipokrates wskazywał na wykorzystanie masażu w poszczególnych jednostkach chorobowych.
Masaż leczniczy kręgosłupa to autorska terapia Olgi Dzidowskiej, w której inspiracje czerpie z technik Dalekiego Wschodu.
 

 • poprawia ukrwienie i elastyczność skóry,
 • poprawia i zwiększa zakres ruchu w stawach przez zmniejszenie i zlikwidowanie zrostów tkankowych, blizn.
 • zmniejsza napięcie przykurczonych mięśni, pobudza wiotkie mięśnie,
 • zmniejsza skoliozy kręgosłupa,
 • rozluźnia odcinek szyjny, piersiowy i krzyżowy kręgosłupa.
 • poprawia wydolność organizmu przez zwiększoną pracę pompy sercowo-mięśniowej, pracę układu krwionośnego, wentylację płuc.
 • przyśpiesza usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.


Masaż leczniczy kręgosłupa – wskazania :

 • Choroby narządu ruchu
 • Choroby układu nerwowego
 • Choroby reumatoidalne
 • Choroby układu krążenia
 • Choroby układu oddechowego
 • Choroby skóry
 • Choroby zawodowe
 • Otyłość i przemęczenie

Zalecane jest wykonanie 5 – 10 masaży w zależności od schorzenia i indywidualnego zapotrzebowania.

Cena: 80zł

2. Masaż limfatyczny
Zwiększa odpływ chłonki i limfy, przez co zmniejszają się obrzęki kończyn. Zmniejsza się pobudliwość nerwowa, czucie bólu. Ciało uspokaja się, łatwiej jest zasnąć. Może też pobudzić układ mięśniowo-nerwowy (przy masażu wiotkich mięśni), lub pobudzić cały organizm np. masażem porannym na cały nadchodzący dzień pracy.

Zalecane jest wykonanie 5 – 10 masaży w zależności od schorzenia i indywidualnego zapotrzebowania.

Cena: 150zł

Masaż relaksacyjny w Poznaniu

3. Relaksująca Terapia Ciała

Jest to zabieg terapeutyczny z połączeniem technik masażu klasycznego.
Terapia ta to idealny sposób na zmęczenie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Szybkie tempo życia, codzienne troski i problemy, ciągłe napięcie psychiczne – wszystko to sprawia, że czujemy się przemęczeni i pozbawieni energii. W takiej chwili dobry masaż relaksacyjny leczy obolałe i napięte mięśnie, jest także prawdziwą przyjemnością dla ciała i dla ducha. Masowanie pleców i karku sprawia, że można się w pełni odprężyć, choć na chwilę zapomnieć o kłopotach i nabrać energii tak potrzebnej do codziennego funkcjonowania. Zakończeniem masażu jest głęboka relaksacja twarzy i głowy.

Zalecane jest wykonanie 5 masaży w zależności od schorzenia i indywidualnego zapotrzebowania.

Cena: 150zł

4. Masaż Tybetański

Jest to zabieg bardzo relaksujący i oczyszczający organizm.
Doskonale reguluje przepływ energii w meridianach (w naszym ciele, oprócz krwi i limfy, płynie energia życiowa. Płynie kanałami, tzw. meridianami, które znajdują się na kończynach dolnych, górnych, głowie, przedniej i tylnej części ciała. Pod wpływem masażu usuwa się blokady energetyczne w meridianach i w ten sposób nie dochodzi do zaburzeń, których skutkami są konkretne choroby. Chińczycy mówią, że człowiek jest zdrowy, póki energia w jego ciele płynie bez przeszkód).

Wykonywany techniką grabienia – bez środków poślizgowych.
Działa na organizm jak mocny zastrzyk energetyczny.

Wskazane jest 7 – 14 zabiegów – przy poważnych schorzeniach.

Cena: 120zł

5. Masaż Kosmetyczny Twarzy z Elementami Akupresury

Stosowany w celach kosmetyczno-pielęgnacyjnych.
Ujędrnia skórę i uelastycznia mięśnie twarzy oraz dekoltu, a także relaksuje.
Zapewnia twarzy młodzieńczy i zdrowy wygląd oraz niweluje zmarszczki w okolicach czoła, kącikach oczu i ust. Dzięki elementom akupresury łagodzi bóle głowy.

Zalecane jest 5 – 7 masaży.

Cena: 60zł

6. Terapia Czaszkowo-Krzyżowa

Terapia czaszkowo-krzyżowa to holistyczny system terapeutyczny, rozwinięty na początku XX w. przez amerykańskich lekarzy. Twórcą terapii był William Sutherland, amerykański osteopatia, który w 1932 roku odkrył, iż ośrodkowy system nerwowy i struktury z nim sprzężone podlegają stałym rytmicznym ruchom. Następnie metoda ta została opracowana i zmodyfikowana przez doktora Johna Upledgera.
Terapia polega na delikatnym uciskaniu przez terapeutę w obrębie kości krzyżowej, miednicy, klatki piersiowej, przepony i czaszki. Celem terapii jest przywrócenie swobodnego przepływu płynów i pierwotnego oddechu w organiźmie. TCK harmonizuje system nerwowy, rozlużnia struktury łączno-tkankowe i odpowiada za dostarczenie komórkom ciała informacji o uzdrowieniu. Jest to trzeci, niezależny rytm, poza rytmem serca i oddechem.Jest on niezależny od naszej woli. Tworzy się już w życiu płodowym i jest rytmem pierwotnym.

Terapia Czaszkowo-Krzyżowa-wskazania:

 • jest głęboko relaksująca.
 • skutecznie likwiduje napięcia
 • jest znakomitym wspomaganiem przy urazach psychicznych i fizycznych
 • uwalnia wzorce choroby gromadzone przez całe życie.
 • jest wskazana przy psychozach, autyzmie, nadpobudliwości, dysleksji, braku koncentracji, migrenowych bólach głowy, bólach kręgosłupa i różnego rodzaju napięciach.

Zalecane jest 5 – 7 zbiegów profilaktycznie.

Cena: 140zł

7. Reiki, czyli „system naturalnego uzdrawiania”
Reiki to japońskie słowo tłumaczone jako „uniwersalna energia życiowa”. Reiki jest starą sztuką leczenia, polegającą na stymulacji uzdrawiających sił organizmu. Pierwsze zapiski o Reiki pochodzą sprzed około 2500 lat, a ponownie odkrył ją w Japonii w XIX wieku chrześcijański mnich dr Mikao Usui. Obecnie jest bardzo popularną i niezwykle skuteczną metodą naturalnego uzdrawiania, stosowaną we wszystkich krajach świata.

Co daje Reiki?
Reiki doprowadza ciało i psychikę do równowagi. Działa uspokajająco i relaksująco. Reiki oczyszcza organizm, usuwa toksyny, wzmacnia ciało i ducha, znakomicie wspomaga medycynę akademicką. Przynosi ulgę w cierpieniu, daje poczucie bezpieczeństwa.
Zabieg Reiki odbywa się w pozycji leżącej. Osoba, która poddaje się zabiegowi relaksuje się i odpręża, często zdarza się, że zasypia. Taka reakcja jest pozytywna, ponieważ podczas tego odprężenia zostają usuwane blokady emocjonalne, a dzięki temu szybki powrót do zdrowia.

Efekty zabiegów Reiki

 •  oczyszczenie aury
 • harmonizowanie pracy czakr. Czakry to centra energetyczne w ciele człowieka, które odpowiadają za pobieranie, magazynowanie i przekazywanie energii niezbędnej do życia. Rozmieszczone są wzdłuż osi kręgosłupa od jego podstawy do korony głowy. Jest siedem głównych czakramów. Kiedy nie ma w nich blokad energetycznych, człowiek cieszy się dobrym zdrowiem, jest radosny, ma dużo sił witalnych. Niestety stres, negatywne emocje i myśli powodują zaburzenie energii w czakramach. Poprzez masaż, akupresurę, stawianie baniek można odblokować te centra energetyczne.
 • rozładowanie emocji
 • usuwanie różnego rodzaju bólów
 • przyspieszenie powrotu do zdrowia
 • wzrost odporności immunologicznej.
 • uzdrawianie pierwotnego źródła choroby.

Podstawowa ilość to trzy zabiegi, które powinny być wykonane możliwie w krótkich odstępach. Następne raz w tygodniu w celu efektywnego wspierania procesu zdrowienia.

Ilość zabiegów Reiki uzależniona jest od rodzaju dolegliwości (od 3 do10).

Cena: 100zł

Terapia BARS

8.TERAPIA BARS W POZNANIU

DOSTĘP DO ŚWIADOMOŚCI/ The ACCESS CONCIOUSNESS

CO TO JEST TERAPIA BARS

BARS to delikatne dotykanie 32 punktów na głowie, które odpowiadają za różne aspekty naszego funkcjonowania w rzeczywistości. Są punkty dotyczące pieniędzy, własnego potencjału, nastroju, zdrowia, procesu starzenia się, seksualności, kontroli, wdzięczności, spokoju. Są nazywane barsami (z ang. pręt), ponieważ są liniami energetycznymi przebiegającymi z jednej strony głowy na drugą.
Trzymając palce na punktach BARS uwalniamy ograniczające myśli, nastawienia, uczucia, emocje, oceny, które każdy z nas kumuluje w sobie od czasu przyjścia na świat- umyśle świadomym i nieświadomym. Punkty te „przechowują” wszystkie nasze interpretacje świata, które bywają szkodliwe dla naszej teraźniejszości i przyszłości. Te interpretacje, nasze „opowieści o życiu” nie pozwalają rozwinąć skrzydeł – za to odtwarzają wciąż od nowa znany scenariusz, metodą „kopiuj- wklej”. Wciąż zmagamy się z problemami, zarówno fizycznymi jak i emocjonalnymi, nie przypuszczając nawet, co leży u podłoża tego wszystkiego.
Czy zadajesz sobie czasem pytanie: Dlaczego coś się ciągle nie zmienia? Co mogę zrobić by być bardziej kreatywny i spokojny wewnętrznie?
BARS można porównać do dobrze nam znanego, intuicyjnego masowania punktów na skroniach przy bólu głowy, z tym, że punktów BARS jest aż 32 i nawet jedna sesja może okazać się wydarzeniem transformującym Twoje energetyczne blokady. Efekt sięga znacznie dalej niż dobre samopoczucie – aż do zmiany świadomości.


EFEKTY BARS
Po zabiegu możesz mieć wrażenie, ze zeszła z Ciebie tona ciężaru.
BARS będzie co najmniej najlepszym masażem głowy, jaki kiedykolwiek miałeś/aś.
wzrasta twój wewnętrzny spokój,
Osiągasz głęboki relaks w krótkim czasie,
Rzadziej pozwalasz sobie na wyprowadzenie siebie z równowagi,
BARS w bardzo wielu przypadkach leczy ze stanów głębokiej depresji, nadpobudliwości, przewlekłego stresu, uzależnień, niesamowicie pobudza kreatywność.
W najlepszym wypadku- zmieni się sposób, w jaki żyjesz i myślisz – na tyle, na ile Ty na to sobie pozwolisz.
Możesz uwolnić się od uprzedzeń, na nowo odnaleźć własne pragnienia i zdobyć siłę na ich realizację
najbardziej odczuwalne efekty następują po 3-4 tygodniach od pierwszej sesji.

Jak to działa? W wyniku masowania dochodzi do rozładowania elektromagnetycznego w mózgu- rozładowania promieniowania, które emitują wspomniane szkodliwe programy myślowe.
Kiedy czujemy się „zdołowani“, bez inspiracji, gdy cos osądzamy, gdy stale powtarzamy pewne nastawienia i doświadczenia- generujemy pewną częstotliwość wibracji w naszym polu elektromagnetycznym, które fizyka kwantowana opisuje mianem sił, które się materializują. Trzymanie palców na głowie pozwala „wyzerować” te wibracje.
Specjaliści neurobiologii zarejestrowali zmiany w falach mózgowych, które przechodzą ze stanu beta do alpha w ciągu 1,5 godzinnej sesji.
Bez wysiłku osiągamy stan umysłu, w którym jedynie sporadycznie znajdujemy się podczas sesji głębokiej medytacji.indeks

UWAGA – BARS został zatwierdzony i otrzymał Certyfikat Terapii Manualnych Ciała przyznawany w Stanach Zjednoczonych (National Certification Board for Therapeutic Massage and Bodywork).
BARS TO SESJA OTRZYMYWANIA; OTWIERA NA TO CO DANE CI OTRZYMAĆ OD ŻYCIA.
MANTRA TEJ METODY; WSZYTSKO W ŻYCIU PRZYCHODZI MI Z LEKKOŚCIĄ I RADOŚCIĄ

Godzinna sesja BARS – 140 zł
POLECAM ZABIEGI W SERII 1-3, A W PRZYPADKU UPORCZYWYCH PROBLEMÓW- SESJE RAZ W TYGODNIU DO OSIĄGNIĘCIA POŻĄDANEGO REZULTATU.
 

Dodatkowe zabiegi:

 • przy masażu kręgosłupa jako wspomaganie stawiam na problemowe punkty bańkę chińską w celu szybkiego zlikwidowania bólu. Często wykonuję masaż banką na całych plecach, jeżeli zaistnieje taka potrzeba.
 • przy bardzo napiętych mięśniach przy kręgosłupie stosuję masaż relaksujący „Żabka”, polegający na głębokim głaskaniu, aby wyciszyć nerwy odchodzące od kręgosłupa i zrelaksować mięśnie.
 • masaż stóp z elementami akupresury. Pobudza krążenia krwi, dzięki czemu organizm oczyszczany jest szybciej z toksyn, poprawia samopoczucie i relaksuję stopy.
 • masaż uszu z elementami akupresury. Masując uszy, masujemy cały organizm, co powoduję uwolnienie od napięć, zgromadzonych w organizmie i stymuluje pracę mózgu. Rozgrzewa ciało i wzmacnia nerki. W medycynie chińskiej uszy są powiązane z nerkami.

Cena: 140zł

Umawianie wizyt bezpośrednio z Olgą Dzidowską:

tel. 691 630 971

mail: dzidowska@self-psychologia.pl


Jak pracuję

Kontakt do mnie*

E-mail: dzidowska@self-psychologia.pl

WAŻNE: Bezpośredni numer telefonu oraz adres mailowy specjalisty nie służą do kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, w celu uzyskania porady lub pomocy psychologicznej. Służą natomiast do kontaktu w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem terapii, oraz do kontaktu z naszym gabinetem poza godzinami pracy sekretariatu.

Gabinet psychologiczny w Poznaniu, w którym przyjmuję:

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie