Agata Wlazło

*Psychoterapia indywidualna dzieci i młodzieży *Terapia rodzin

UKOŃCZONE SZKOŁY I SZKOLENIA

 • Psychologia, specjalność: Psychoterapia zaburzeń psychicznych i Seksuologia kliniczna (UAM),
 • Kurs Podstawowy Terapii Systemowej K1/2020 (WTTS),
 • Studia podyplomowe „Przygotowanie pedagogiczne dla psychologów” (WSKZ),
 • Duże kompendium wiedzy o terapii małych ludzi. Jak wspierać dzieci w wieku 3-12 lat w radzeniu sobie z trudnościami. POZIOM PODSTAWOWY (IPP),
 • Zabawy bez obawy - jak pomóc dziecku, które przeżyło traumę? (IPP),
 • Terapia zabawą i narzędzia pracy terapeutycznej z dziećmi (Bliżej Terapii),
 • Problematyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci (Instytut Matki i Dziecka),
 • Dziecko w Szkole ze Spokojem - SELF-REG (Natalia Fedan),
 • Spektrum autyzmu (ASD). Wiedzieć, zrozumieć, pomóc (Synapsis),
 • Diagnozowanie małych dzieci w kierunku zaburzeń ze spektrum autyzmu (Synapsis),
 • Sensoplastyka® - szkolenie trenera 1° (Inkubator Inspiracji)

DOŚWIADCZENIE

Z dziećmi i ich rodzicami pracuję od lat. Miałam szansę uczestniczyć w stażach i praktykach w ośrodkach wsparcia zdrowia psychicznego dzieci, jednak największą wartość ma dla mnie doświadczenie codziennej pracy i spotkania z drugim człowiekiem. Jako trener zajęć rozwojowych współdziałam z najmłodszymi, wspierając ich chęci do odkrywania świata i pomagając jeszcze lepiej radzić sobie z wyzwaniami codzienności. Jako psycholog prowadzę konsultacje, spotkania i warsztaty dla rodziców, borykających się z trudnościami w życiu rodzinnym i tymi, którzy chcą lepiej rozumieć swoje dzieci. Pracuję również z najmłodszymi, prowadząc warsztaty oraz indywidualne i grupowe spotkania terapeutyczne. Pełnię funkcję psychologa dla poznańskiego przedszkola, żłobka i klubów malucha, wspierając zarówno dzieci, jak i ich opiekunów. Współpracuję także z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Alzheimerowskim.


JAK I Z KIM PRACUJĘ

Wierzę, że każdy człowiek radzi sobie najlepiej, jak w danej chwili potrafi, na ile pozwalają mu jego obecne możliwości i sytuacja, w której się znalazł. Wierzę też, że dzieci są z natury współpracujące i wrażliwe, a rodzice chętni do ich wspierania. Wiem jednak, że życie niejednokrotnie stawia przed nami wyzwania, które utrudniają zachowanie rodzinnej harmonii. Do gabinetu zapraszam szczególnie najmłodsze dzieci (0-6 lat) i ich rodziców, zaniepokojonych zachowaniem dziecka lub borykających się z trudnościami w rodzinie. Pragnę towarzyszyć w drodze ku satysfakcjonującemu, pełnemu szacunku i zrozumienia życiu rodzinnemu. Dbam o uwzględnienie każdej z perspektyw, o bezpieczną atmosferę spotkań. W pracy korzystam przede wszystkim z założeń Terapii Systemowej, zależy mi na komunikacji w duchu Porozumienia bez Przemocy, cenię sobie założenia Samoregulacji i filozofię Jespera Juula. Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa, a moją pracę poddaję regularnej superwizji.

JAK PRACUJĘ

Na dwa pierwsze spotkania zapraszam do gabinetu wyłącznie rodziców, a na kolejne dzieci wraz z rodzicami lub samodzielnie. W kontakcie z dziećmi korzystam najczęściej z elementów Terapii Zabawą, dbając o to, aby czas spędzony w gabinecie był dla najmłodszych jak najmniej stresujący.


W CZYM MOGĘ POMÓC

 • zaburzenia zachowania,
 • zaburzenia lękowe,
 • zachowania agresywne i autoagresywne,
 • trudności emocjonalne,
 • trudności w kontakcie z rówieśnikami,
 • trudności z zakresu rozwoju psychoseksualnego dziecka,
 • trudności w obliczu kryzysów rodzinnych (zmiana środowiska, strata bliskiej osoby, rozwód, pojawienie się rodzeństwa),
 • trudności komunikacyjne w rodzinie,
 • trudności związane z odnalezieniem się w roli rodzica.

I also work in English. I invite parents who are concerned about their child's behavior, struggling with a difficult family situation or their role as a parent to attend meetings. For the first two meetings, I invite only parents to the office, and for subsequent meetings, children with their parents or alone. I want to accompany you on the way to a fulfilling, respectful and understanding family life. I care about taking into account each of the perspectives, about a safe atmosphere of meetings. At work, I mainly use the assumptions of Systemic Therapy, I also use elements of Play Therapy. I care about communication in the spirit of Nonviolent Communication, I value the assumptions of Self-Regulation and the philosophy of Jesper Juul. I work in accordance with the code of ethics and I regularly supervise my work.

Kontakt do mnie*

E-mail: wlazlo@self-psychologia.pl

WAŻNE: Bezpośredni numer telefonu oraz adres mailowy specjalisty nie służą do kontaktowania się z terapeutą pomiędzy sesjami, w celu uzyskania porady lub pomocy psychologicznej. Służą natomiast do kontaktu w sprawach organizacyjnych, związanych z przebiegiem terapii, oraz do kontaktu z naszym gabinetem poza godzinami pracy sekretariatu.

Gabinet psychologiczny w Poznaniu, w którym przyjmuję:

Konsultacje

Zespół psychologów i terapeutów dla dzieci, młodzieży i dorosłych zaprasza na konsultacje. Nasi psychologowie prowadzą zarówno terapię indywidualną, jak i terapię dla par oraz rodzin. Pomoc psychologiczna to nasza pasja, a nasz zespół terapeutów został stworzony po to, by pomagać ludziom na jak najszerszą skalę. Jeżeli poszukujesz dobrych specjalistów, którzy w fachowy sposób udzielą Ci wsparcia, skontaktuj się z naszym gabinetem psychologicznym w Poznaniu. Formę terapii oraz metody pracy dostosowujemy indywidualnie do potrzeb i zasobów klienta. Przyjazna psychologia to nasza wizytówka. Pomagamy także on-line.

Pomagamy także ON-LINE

Nie musisz wychodzić z domu, aby rozwiązać swoje problemy. Kontakt ON-LINE to bardzo praktyczna forma spotkań, zwłaszcza, jeśli nie mieszkasz w Poznaniu. Zapraszamy na terapię on-line lub spotkania telefoniczne.

Spotify logo
Facebook
Contact
SELF Przyjazne Terapie